Bitcoin sa prebúdza, je tu však hrozba korekcie
Bitcoin sa prebúdza, je tu však hrozba korekcie. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Bitcoin konečne dosiahol prvú týždennú zelenú sviečku. Podarilo sa mu to prvýkrát za posledných 10 týždňov. Stále však existuje hrozba výraznej korekcie.

Bitcoin a blížiaca sa korekcia?

V čase písania tohto článku sa BTC obchodoval na úrovni 31 420 USD. Na týždennom grafe tak dosiahol zisk viac ako 3 %. Investori si tak mohli aspoň na krátku dobu vydýchnuť. Väčšina analytikov sa však zhoduje, že môže ísť o pascu, a teda že budeme svedkami výraznej korekcie.

Z technického hľadiska sa BTC stále obchoduje vysoko nad svojim 200-dňovým kĺzavým priemerom. Čo hovorí na súčasnú situáciu BTC populárny kryptomenový analytik Rekt Capital?

BTC má historicky tendenciu dosahovať dno na 200-týždňovom DMA, okolo neho alebo tesne pod ním (oranžová farba). Musel by klesnúť o ďalších 25 % zo súčasných cien, aby dosiahol dno na 200-týždňovom DMA.“

Analýza BTC od obchodníka Rekt Capital
Analýza BTC od obchodníka Rekt Capital. Zdroj: Rekt Capital

Prečítaj si tiež: Špičkový obchodník Peter Brandt, ktorý predpovedal pád BTC v roku 2017, hovorí o poklese až na 12 000 USD

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Najnovšie údaje spoločnosti Glassnode ukazujú, že sa k predajom uchyľujú aj ťažiari:

Ťažiari BTC boli od nedávneho výpredaja čistými distribútormi. Zostatky ťažiarov sa v poslednom čase znižovali maximálnou rýchlosťou 5 až 8 tisíc BTC mesačne (150 až 240 miliónov USD pri 30 tisíc BTC). Ich výdavky sa tento týždeň spomalili na 3,3k BTC mesačne.“

Aktuálna štatistika ťažiarov BTC
Aktuálna štatistika ťažiarov BTC. Zdroj: Glassnode

Údaje agentúry Bloomberg ukazujú,  že za posledné obdobie ťažiari previedli na burzy viac ako 200 000 BTC. Medzi popredné ťažobné spoločnosti, ktoré predávali BTC, patrí napríklad aj Riot Blockchain.

Will Foxley, riaditeľ Compass Mining, sa k situácii vyjadril:

V súčasnosti je na trhu s ťažobným hardvérom a hostiteľskými službami viac ako 50 000 bitcoinov. Myslím si, že ťažiari práve hovoria o makroprostredí a myslia si, že je pravdepodobne rozumné predávať Bitcoin na týchto úrovniach, aby sa zachovala bezpečnosť prevádzky.

Analytici sa tak zhodujú, že nám hrozí výrazná korekcia. Je to vysoko pravdepodobné.

Čítať ďalej: Devätnásťročný umelec zarobil predajom svojich NFT takmer 50 miliónov dolárov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance