Bitcoin smeruje na 22 000
Bitcoin smeruje na 22 000. Zdroj: Shutterstock.com/CKA

Bitcoin po mesiaci ukončuje pohyb do strany, ktorý vznikol okolo hladiny 30 000 $ a kde býci viedli súboj s medveďmi, aj keď bez významných objemov. Výsledkom tejto situácie je pokračovanie korekcie, ktorá spôsobí ďalšie znehodnotenie kryptomien. Dominancia medzitým vystrelila nahor a v čase písania je už na hladine 48,57 %.

RSI z krátkodobého hľadiska indikuje prepredanosť a to znamená, že očakávam vytvorenie krátkodobého lokálneho minima a mierny nárast na rezistenciu cca 28 500 $. Zo strednodobého hľadiska som však stále medvedí a tento krátky rast bude len súčasťou korekčnej štruktúry.

Bitcoin ukončuje sideway pohyb
Bitcoin ukončuje pohyb do strany. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Tu je scenár, ako sa altcoinom bude dariť v blízkej budúcnosti

Bitcoin ukončil mesačný pohyb do strany

Z dlhodobého hľadiska sledujeme support na týždennom indikátore MA200, ktorý je zhruba na hladine 22 300 $, ale v čase rastie. Tento indikátor v minulosti vždy predstavoval absolútne dno korekcie a ideálny čas na nákup. To, či sa situácia bude opakovať, ukáže len čas. Čo však v prípade, ak chceme identifikovať reverziu trendu už teraz?

V prvom rade je potrebné dosiahnuť vyššie alebo rovnaké minimum a následne prekonať klesajúcu rezistenciu z maxím korekcie spolu s posledným lokálnym maximom. Ako vidíme, posledné maximum je až na 32 000 $, takže od reverzie trendu sme ďaleko a cena bude najbližšie obdobie pokračovať v korekcii.

Mohlo by ťa zaujímať: Dno z mája nemusí byť konečné. Ako hlboko ešte môže padnúť Bitcoin?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance