Ethereum na ročnom minime.
Ethereum na ročnom minime. Zdroj: Shutterstock.com/Alexandru Nika

Ethereum sa aktuálne obchoduje na hladine 1 436 $, pričom naposledy kryptomena dosiahla túto úroveň vo februári 2021. Je to už 16 mesiacov čo sa Ethereum neobchodovalo za takúto cenu. Zdá sa však, že korekcia nie je na konci a cena bude padať ešte na nižšie cenové úrovne.

Ako vidíme na grafe nižšie, trhová cena sa nachádza priamo na supporte klinu, ktorý je aktuálny od ATH. To však neznamená, že tento support musí byť rešpektovaný. Pokiaľ cena Bitcoinu prudko spadne, tak to stiahne aj Ethereum pod tento support. My však aktuálne sledujeme supportnú oblasť okolo 1 200 $.

Ethereum na ročnom minime
Ethereum na ročnom minime. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Tu je scenár, ako sa altcoinom bude dariť v blízkej budúcnosti

Ethereum v hlbokej korekcii

Ethereum potrebuje prekonať posledné lokálne maximum a dosiahnuť rovnaké alebo rastúce minimá. Až vtedy môžeme hovoriť o reverzii trendu, ktorá je však vzdialená a nie je aktuálna. Súčasný pokles nie je sprevádzaný vysokými objemami a k finálnej kapitulácii ešte len môže dôjsť.

Nakupovať za aktuálne ceny sa zdá byť výhodné, pretože ceny sú hlboko pod ATH, no netreba zabúdať na to, že pokles ešte môže pokračovať a vstup do trhu by mohol byť ziskový až o niekoľko mesiacov.

Mohlo by ťa zaujímať: Výnosy z ťažby BTC a ETH klesli na nové minimum roku 2022

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance