Bitcoin pokračuje v miernom raste
Bitcoin pokračuje v miernom raste. Zdroj: Shutterstock.com/phanurak rubpol

Bitcoin z krátkodobého hľadiska pokračuje v mierne rastúcom trende a od posledného vysokého spodného knôtu dosahuje už vyše 10-percentné zhodnotenie. Netreba však zabúdať na to, že cena je stále v korekčnej štruktúre a v rámci tejto štruktúry sú minimá aj maximá klesajúce. Napriek tomu môže ísť o dno korekcie.

Posledné vytiahnutie na minime bolo pomerne silné, o čom svedčí vysoký spodný knôt. Z krátkodobého hľadiska je tak možné, že cena dosiahne znovu zónu okolo 47 000 $. Ak chceme premýšľať nad reverziou trendu, cena by musela prekonať posledné maximum, ktoré sa nachádza až na hladine 52 000 $.

BItcoin pokračuje v miernom raste
BItcoin pokračuje v miernom raste. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš aj sám naučiť a sám robiť v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň sú súčasťou členstva aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Prečítaj si tiež – Bitcoin tvorí ďalší death cross – cena musí udržať support 40 000 $

Bitcoin pokračuje v miernom raste

Ak by aj cena dosiahla spomínanú zónu okolo 47 000 $ a rešpektovala ju ako rezistenciu, najdôležitejšie bude následne vytvoriť minimum aspoň na hladine 40 000 $. Ak by sme spadli pod 40 000 $, korekcia sa zjavne predĺži. Z dlhodobého hľadiska stále platí, že korekcia je bežná a súčasný rastúci cyklus nie je ukončený.

Dlhodobé minimá sú stále vyššie a trend Bitcoinu zostáva býčí. Kedy presne nastane zastavenie korekcie, nikto nevie, no jej sila je zhruba 42 %, čo je bežný údaj. Z krátkodobého hľadiska budeme hlavne sledovať, či nedôjde k reverzii trendu. Zatiaľ ju cena neindikuje.

Mohlo by ťa zaujímať – JPMorgan prieskum – iba 5 % verí, že Bitcoin dosiahne 100 000 $ v roku 2022

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre