Hash rate Bitcoinu dosiahol nové historické maximum

Novinky Hash rate BTC dosiahol nové ATH
Hash rate BTC dosiahol nové ATH. Zdroj: Shutterstock, Maxx-Studio
BITmarkets BITmarkets

Hash rate Bitcoinu sa opäť dostal na nové historické maximum. S veľkou pravdepodobnosťou je za tým bývalý CEO Twitteru Jack Dorsey, ktorý oznámil, že buduje nový systém ťažby BTC.

Hash rate Bitcoinu na novom ATH

Jack Dorsey oznámil plán pre vytvorenie otvoreného systému ťažby Bitcoinu, ktorý vyvíja spoločnosť Block. Najnovšie údaje spoločnosti Glassnode ukázali priemernú rýchlosť hashovania až 215 miliónov terahashov za sekundu.

Najnovšie údaje spoločnosti Glassnode pre hash rate BTC

Najnovšie údaje spoločnosti Glassnode pre hash rate BTC. Zdroj: Glassnode

Tak ako pred nedávnom poukázala spoločnosť Fidelity Digital Assets, ťažiari Bitcoinu sa po exoduse v Číne roztrúsili po celom svete. Decentralizácia tohto sektoru je tak omnoho výraznejšia, čo samotnú ťažbu posilnilo.

Prečítaj si tiež: Najšťastnejší ťažiari Bitcoinu si odnášajú 266 000 USD – pravdepodobnosť ich úspechu bola 1:1 400 000!

Spoločnosť Block bude v roku 2022 vyvíjať open-source systémy na ťažbu BTC. Jack Dorsey túto správu potvrdil 13. januára.

„Chceme, aby bola ťažba distribuovanejšia a efektívnejšia v každom ohľade, od nákupu, cez nastavenie, údržbu až po ťažbu. Zaujíma nás to, pretože ťažba ďaleko presahuje vytvárania nových bitcoinov. Vnímame ju ako dlhodobú potrebu budúcnosti, ktorá je plne decentralizovaná a bez povolení.”

Tento obdivuhodný projekt na ťažbu BTC v otvorenom systéme vyvolal veľmi pozitívne ohlasy.

Econoalchemist, etablovaný ťažiar a prispievateľ do časopisu BTC, na svojom Twitteri uviedol, že takýto systém dokáže vybudovať dôveru tam, kde v súčasnosti neexistuje žiadna reputácia.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CoinTelegraphTAGY: