Bitcoin mierne narástol. Zdroj: Shutterstock.com/Phonlamai Photo

Bitcoin pokračuje v miernom raste, no z dlhodobého hľadiska ide zatiaľ o bezvýznamný pohyb, hoci sme nad kľúčovou hladinou supportu. Už takmer týždeň sa BTC pohybuje sideway a čoskoro sa rozhodne, či sme naozaj svedkami lokálneho minima, alebo nie. Aká je najbližšia rezistencia v prípade, že dno potvrdíme?

Ak by Bitcoin pokračoval v tomto miernom raste, najbližšia rezistencia sa nachádza na hladine zhruba 47 000 $. Je dosť možné, že na prvý pokus by túto hladinu cena rešpektovala. V tomto scenári by sa potvrdilo lokálne dno, ktoré vzniklo zhruba na 40 000 $. Potom by sme sledovali, či z tohto dna vznikne aj dlhodobé dno.

Bitcoin mierne narástol
Bitcoin mierne narástol. Zdroj: TradingView

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – NEAR analýza – za jediný deň rast 27 % uprostred korekcie trhu

Bitcoin mierne narástol

Aj v prípade, že by cena tento býčí scenár naplnila, musí vytvoriť dlhodobé rastúce minimá a následne prekonať maximum medzi nimi. Práve to budeme hľadať pri identifikácii reverzie trendu. Naopak, treba počítať aj s pokračovaním korekcie. Ak cena nebude mať dostatok sily hoci len na krátkodobé obrátenie trendu, pokles bude pokračovať.

V tomto prípade by sme hľadali support na hladine cca 37 000 $. Vstúpili by sme tak do kľúčovej akumulačnej zóny ohraničenej hladinami 30 000 $ a 40 000 $. Pod túto zónu by už cena nemala spadnúť, pretože by sa narušil rastúci dlhodobý cyklus Bitcoinu. Zdá sa tak, že na skutočný rast si ešte nejakú dobu počkáme.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin by mohol prekonať výkonnosť akcií v roku 2022 v dôsledku sprísnenia Fedu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre