Bitcoin porastie vďaka FEDU
Bitcoin porastie vďaka FEDU. Zdroj: Shutterstock.com/smolaw

Binance

Signalizácia Federálneho rezervného systému pre prísnejšiu menovú politiku v roku 2022 by mohla poskytnúť krátkodobý protivietor Bitcoinu. Investori navyše uznávajú jeho hodnotu ako digitálneho rezervného aktíva, uviedol komoditný stratég Bloombergu Mike McGlone.

Januárové vydanie Crypto Outlook spoločnosti Bloomberg opísalo plán Federálneho rezervného systému zvýšiť úrokové sadzby v roku 2022 ako možný scenár výhodný pre BTC. Dôvody vyplývajú zo skutočnosti, že index S&P 500 je v súčasnosti najviac predĺžený nad svoj 60-mesačný kĺzavý priemer za viac ako dve desaťročia a že BTC je čoraz obľúbenejší ako ochrana pred infláciou.

Zápisnica z decembrového zasadnutia Federálneho rezervného systému v stredu odhalila, že centrálni bankári sú pripravení agresívne obmedziť svoju stimulačnú podporu. Plán, aspoň zatiaľ, zahŕňa tri zvýšenia úrokových sadzieb v roku 2022. Plánuje sa aj zníženie súvahy Fedu, ktorá v súčasnosti predstavuje takmer 8,3 bilióna dolárov v štátnych dlhopisoch a cenných papieroch krytých hypotékami.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Bitcoin analýza – cena testuje silný support 41 000 $. Čo ak ho neudrží?

Prekoná Bitcoin akcie?

Zníženie stimulov sa zvyčajne považuje za negatívum pre rizikové aktíva. McGlone však verí, že Bitcoin má jedinečnú pozíciu na to, aby toto prostredie prekonal:

„Kryptomeny sú špičkou medzi rizikovými a špekulatívnymi aktívami. Ak rizikové aktíva klesnú, pomáha to Fedu v boji proti inflácii. BTC, ktorý sa stáva globálnym rezervným aktívom, môže byť v tomto scenári primárnym príjemcom.“

V rámci širšieho trhu s kryptomenami analytik Bloombergu povedal, že očakáva, že si Bitcoin, Ethereum a stablecoiny zachovajú dominanciu počas celého roka.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin počas noci stratil 10 % – čo sa deje na trhoch?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre