Miliardár vlastní polovicu svojho osobného bohatstva v BTC
Miliardár vlastní polovicu svojho osobného bohatstva v BTC,zdroj: www.shutterstock.com/Kraft74

Manažér fondu a miliardár Bill Miller je na adresu Bitcoinu taký optimistický, že investície úzko späté s kryptomenami teraz predstavujú 50 % jeho osobného majetku. Väčšina z toho je, samozrejme, v BTC. Sám to prezradil vo videorozhovore pre WealthTrack.

Mohlo by ťa zaujímať: SEC pokutuje kryptopodvodníka! – Austrálčan si pomocou schém zarobil viac ako 40 miliónov USD!

Miliardár nakupoval za 200 USD!

Bill Miller, ktorý sa preslávil tým, že v rokoch 1991 – 2005 ako správca fondu v Legg Mason porazil index S&P 500 rekordných 15 rokov za sebou. Sám veľa investoval do bitcoinov vo fondoch, ktoré spravoval, ale s týmto sa dlho „nepochválil“ a o jeho osobnom portfóliu sa verejnosť dozvedela len nedávno.

Miller tvrdí, že začal nakupovať bitcoiny za približne 200 dolárov v roku 2014 po tom, čo si vypočul prejav Wencesa Casaresa, známeho ako „Patient Zero of Bitcoin“, ktorý kryptomenu uviedol do kruhov v Silicon Valley na mediálnej a technologickej konferencii.

Postupom času dokupoval ďalšie mince, avšak potom ich nekupoval celé roky, až do roku 2021. Keď cena dosiahla nové maximá a potom začala prudko klesať, pomyslel si, že je vhodný čas na nakúp poklesu. Miller začal opäť nakupovať za 30 000 dolárov. Usúdil, že dnes ho používa oveľa viac ľudí ako predtým, nehovoriac o tom, že doň investujú inštitúcie a pod.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Miller veľmi dobre vie, o čo ide!

Bill Miller ďalej poznamenal, že časť jeho osobných „bitcoinových“ investícií smerovala do spoločností, ktoré sú s kryptomenami úzko späté. Investoval napríklad do Stronghold Digital či do dnes veľmi populárnej spoločnosti MicroStrategy, ktorá vlastní BTC vo vysokých hodnotách.

Bitcoin je najlepšie považovať za digitálne zlato s obmedzenou ponukou. Len nedávno som si dovolil nazývať sa „bitcoin bull“ a nielen pozorovateľom. Verím, že sa z neho teraz vyvíja technológia, ktorá zmení hru,“ povedal sám investor.

Napriek svojej silne koncentrovanej pozícii, Millerova rada pre menších investorov je vložiť pár percent svojho majetku do BTC. Tvrdí, že „ak doň vložíte aspoň 1 % svojho portfólia na diverzifikáciu, a aj keď klesne na nulu, čo si myslím, že je vysoko nepravdepodobné, ale samozrejme možné, vždy si môžete dovoliť stratu 1 %.“

William H. Miller je americký miliardár, investor, správca fondov a filantrop. Hlavným dôvodom, prečo Miller toto radí, je, že preňho Bitcoin predstavuje jedinečnú investíciu.

Čítaj ďalej: Mike Novogratz je svedkom obrovského dopytu po Bitcoine od inštitúcií – je za to, že cena pôjde hore!