Predseda FED-u Jerome Powell sa vyjadril ku kryptomenám
Predseda FED-u Jerome Powell sa vyjadril ku kryptomenám. Zdroj: Shutterstock, JOCA_PH

Predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell sa 11. januára postavil pred senátny bankový výbor. Podľa jeho slov bude dlho očakávaná správa Fedu o kryptomenách čoskoro vonku.

Powell pred senátnym výborom

Predseda Fedu svojimi slovami ubezpečil kongres, ale aj verejnosť, keďže v najbližších týždňoch môžeme očakávať správu o digitálnych aktívach, ktorá môže zásadným spôsobom ovplyvniť smerovanie kryptomien v roku 2022.

„Správa je naozaj pripravená a očakávam, že ju zverejníme – nerád to opakujem – v najbližších týždňoch.“

Prečítaj si tiež: Autor najsledovanejšieho podcastu, Joe Rogan, vkladá do kryptomien obrovskú nádej

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

V každom prípade, široká verejnosť a najmä kryptomenová komunita prisudzuje spomínanej správe obrovskú dôležitosť. Powell však uviedol, že zainteresovaným stranám nemusí poskytnúť odpovede, ktoré hľadajú. Ide skôr o cvičenie v kladení otázok a hľadaní odpovedí od verejnosti.

Digitálny dolár?

Podľa odhadov odborníkov bude hlavnou témou správy perspektíva digitálnej meny centrálnej banky, resp. digitálneho dolára. Kryptomenový priemysel vníma túto tému ako extrémne dôležitú.

Znovuzvolenie Powella ako predsedu Fedu sa vo svete kryptomien vníma neutrálne. Má povesť stabilného človeka, vďaka čomu je jeho opätovná nominácia nekontroverzná, a to aj napriek tomu, že ho viacerí demokratickí senátori tlačili, aby rozšíril činnosť Fedu v oblasti rasových rozdielov a klimatických zmien.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre