Bitcoin sa už nemusí zotaviť
Bitcoin sa už nemusí zotaviť. Zdroj: Shutterstock.com/mkarco

Advokát a zakladateľ spoločnosti Bitcoin Foundation, Charlie Shrem, poprel tvrdenie Tylera a Camerona Winklevossovcov, že od nich v roku 2012 ukradol” 5000 BTC ( v dnešnej dobe 31,7 miliónov dolárov), písal New York Times (NYT)

V súdnom spore odhalenom 1. novembra uviedli dvojčatá Winklevossovcov, že sa táto záležitosť datuje do roku 2012. V tej dobe s nimi Shrem pracoval na niekoľkých projektoch, potom bol však rok za mrežami. Bolo to kvôli údajnému nákupu drog za Bitcoiny.

Od tej doby, čo opustil väzenie, musel byť Shrem veľmi úspešný a mať veľa šťastia alebo – tá pravdepodobnejšia varianta – kúpil si svojich šesť nehnuteľností, dve Maserati, dva motorové člny a ďalší majetok za tých 5000 Bitcoinov, ktoré ukradol,” cituje NYT súdne konanie.

Sudca, ktorý dohliadal na sťažnosť (rovnaký sudca sa zaoberal aj predchádzajúcim Shremovým prípadom) súhlasil so zmrazením” niektorých Shremových aktív. Bolo to na žiadosť, ktorá sa pôvodne objavila v septembri. Navyše, už od roku 2014 dlhuje Shrem štátu 950 000 USD na reštitúcie.

Dávne spory

Prípad sa vracia k údajným finančným prostriedkom, ktoré sa Shremovi nepodarilo splatiť Winklevossovcom. Dvojčatá investovali peniaze do jeho súčasného projektu BitInstant. Po zaplatení 250 000 dolárov vrátil Shrem iba 189 000 dolárov v Bitcoinoch, s ktorými sa v tom čase obchodovalo za cenu okolo 12,50 USD.

Ukradnuté Bitcoiny sa našli

Winklevossovci si potom údajne najali súkromného vyšetrovateľa, aby sledoval chýbajúcich 5000 BTC. Ich nájdenie potom viedlo k súčasnému súdnemu konaniu a k rozhodnutiu o zmrazení aktív.

Shrem zatiaľ oficiálne nereagoval na novú právnu námietku. Jeho advokát kritizoval obsah žaloby: Súd mylne tvrdí, že pred šiestimi rokmi Charlie v podstate zneužil tisícky Bitcoinov,” uviedol vo svojom vyhlásení a dodal: Toto je holá lož. Charlie sa bude brániť a chce očistiť svoje meno.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michal C.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:

https://cointelegraph.com/news/winklevoss-lawsuit-claims-charlie-shrem-stole-5000-btc-in-2012-shrems-lawyer-denies