Čína je kryptomenová veľmoc
Čína je kryptomenová veľmoc. Zdroj: Shutterstock.com/Memory Stockphoto

V sobotu si trošku zakonšpirujeme a pre tých z vás, ktorí neboli na našej konferencii alebo streame, rozoberáme veľmi zaujímavú konšpiráciu týkajúcu sa ťažby BTC v Číne.

Spočiatku prekvapivý objav

Bitmain je najväčším výrobcom ASIC minerov a jeho Antminer S9 je snáď najrozšírenejším minerom na trhu. Českej firme Braiins, ktorá vytvorila operačný systém pre tieto ASICY od Bitmainu, sa podarilo niečo úžasné. Sprevádzkovali na S9 funkciu ASIC Boost, vďaka ktorej ste schopní ťažiť s 13 % nižšou spotrebou.

Mohlo by vás zaujímať: Vďaka českému Braiins OS na Antmineri S9 ušetríte až 13% energie

Prekvapivá reakcia Bitmainu

Takmer ihneď po tom, čo Braiins OS zverejnil správu o svojom objave a so správou, že ASIC Boost uvoľní širokej verejnosti, vydal Bitmain update, v ktorom sa funkcia ASIC Boost objavila. To je náhoda.

A kde je tá konšpirácia?

Ak by bol Bitmain schopný tak rýchlo vypustiť update s funkciou ASIC Boost, je nepravdepodobné, že o nej nevedel skôr. Nemožné ihneď, ale zázraky za 3 dni? To asi nie.

Je teda veľmi pravdepodobné, že Bitmain celú tú dobu o ASIC Boost vedel. Teraz už len môžeme špekulovať, či si ho držal v sejfe kvôli marketingovým účelom alebo ho sprevádzkoval len sebe a svojim kamarátom, ťažil si veselo s 13 % nižšou spotrebou a celý zvyšok sveta bol oklamaný.

Nie je potrebné dodávať, že spotreba je kľúčovým faktorom ťažby a 13% rozdiel je viac než dobrá konkurenčná výhoda.

Čo si o tom myslíte vy?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz M.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.