Bill Gates neverí rastu Bitcoinu, “Dávajte si pozor, ak nemáte toľko peňazí ako Elon Musk”

1

Tretí najbohatší muž na svete, Bill Gates, sa nedávno vyjadril k súčasnému rallye na trhu s kryptomenami. Varoval každého, kto sa rozhodol nasledovať príklad Elona Muska a investovať peniaze do Bitcoinu. V rozhovore pre Bloomberg povedal, že každý, kto má menej peňazí, ako Elon, by si mal dávať obrovský pozor.

“Myslím si, že do týchto mánií sú väčšinou zatiahnutí ľudia, ktorí nemajú peniaze nazvyš. Takže čo sa týka Bitcoinu, určite to nevidím pozitívne a myslím si, že ak máte menej peňazí, ako Elon, mali by ste si asi dávať pozor.”

Musk má podľa Gatesa prístup k sofistikovaným obchodným technikám, o ktorých sa bežnému obchodníkovi ani nesníva. Nehovoriac o obrovskom vplyve, ktorý majú jeho tweety.

“Elon má veľa peňazí a je veľmi sofistikovaný. Takže, viete, nebojím sa, že by cena jeho Bitcoinov náhodne stúpala alebo klesala… <všetko to má prichystané – pozn. red.>”

Bitcoin začal klesať dva dni po Elonovom tweete

Dva týždne po tom, čo automobilka tesla oznámila nákup BTC za 1,5 miliardy cena tejto kryptomeny prudko klesla. Z historického maxima $58 338 na súčasných $44 848. Stalo sa tak krátko po tom, čo Elon vyjadril obavu, že ceny Bitcoinu a Etherea je privysoko.

V kryptomenovej komunite sa samozrejme okamžite začalo špekulovať, že Tesla predala svoje Bitcoinové portfólio. Tým by sa samozrejme vysvetlil cenový prepad, no niečo také nie je veľmi pravdepodobné. Inštitucionálni investori totiž väčšinou kryptomeny nekupujú na dva mesiace, ale ako dlhodobú investíciu.

CEO spoločnosti MicroStrategy dokonca v minulosti vyhlásil, že svoje BTC nikdy nepredá. Firma ich má viac než 71 000 a na ďalší nákup si chce požičať 900 miliónov dolárov.

A čo vy, plánujete nakupovať nejaké Bitcoiny, alebo radšej poslúchnete Billa Gatesa? Ak sa chystáte na nákup, iste vás bude zaujímať naša najnovšia anketa. V nej sme sa opýtali komunity, za akú cenu sú ochotní kúpiť BTC.

ANKETA – Za akú cenu sa najviac oplatí nakúpiť Bitcoin v tejto korekcii?

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Tomas

Zaujimave ze ste vymazali clanok o wynaut money a meowth a hned na to na druhy den po uverejneni vasho clanku boli tokeny Mewth ukradnute…tiez ste radsej mohli napisat novy clanok o podvodnom projekte ako hned sa snazit nieco zmazat zeby nebolo na vas ak niekto nahodov investal peniaze do projektu….