Elon Musk pripúšťa, že Bitcoin a Ethereum môžu byť drahé a háda sa so Schiffom

0

Elon Musk dnes zavŕšil svoj vstup do sveta kryptomien, keď sa pustil do výmeny názorov so známym krypto skeptikom Petrom Schiffom. Vymenil si s ním zopár tweetov o podstate peňazí, zlate, fiate a kryptomenách.

Rukavicu do ringu hodil Peter Schiff, keď zareagoval na Muskove vyhlásenie, že Bitcoin je takmer taký veľký bullshit, ako fiat. Rozhodol sa súhlasiť s Muskovým pohľadom a dodal, že jedine zlato sú reálne peniaze a je lepšie, než všetko ostatné. Zároveň uviedol, že Bitcoin je podľa neho digitálny fiat.

Fiat = Ničím nekrytá mena, ktorú spravuje centrálna banka”

Elon rýchlo zareagoval na Schiffovu poznámku.

“E-mail, v ktorom sa píše, že si si kúpil zlato, nie je to isté, ako vlastenie fyzického zlata. To už radšej krypto.
Peniaze sú jednoducho dáta, ktoré nám dovoľujú vyhnúť sa nepríjemnostiam spojeným s výmenným obchodom.
Tieto dáta, ako všetky dáta, majú problém s latenciou a chybami. Systém sa bude prirodzene vyvíjať smerom, ktorý tieto problémy minimalizuje.”

Elon však svoj bullish tweet mierne zvrtol keď nakoniec dodal, že kryptomeny sú teraz podľa neho trochu drahé. A možno má pravdu, veď Bitcoin už útočí na hladinu 60 000 USD.

Schiffova odpoveď na seba nenechala dlho čakať.

“Ako inžinier by si mal poznať rozdiel medzi skutočným prvkom a matematickým reťazcom čísel. Zlato nepotrebuje minerov a energiu, aby mohlo existovať. Zariadia to fyzikálne zákony.

Schiff ďalej dodal, že e-mail, ktorý potvrdí vlastníctvo zlata, je sekundárna vrstva dôvery. Zlato ju nepotrebuje, narozdiel od Bitcoinu, ktorý na svoju existenciu vyžaduje decentralizovanú sieť.

Elon Musk v poslednej dobe stále častejšie tweetuje o kryptomenách. Nedávno vyhlásil, že iba blázon teraz ignoruje alternatívne investície:

Elon Musk o Bitcoine: „iba blázon bude ignorovať alternatívne investície“

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre