Bear market oslavuje prvé narodeniny – Kryptomenová bublina praskla presne pred rokom!

0
Bitcoin bear market narodeniny

Ťažko tomu uveriť, no je to presne rok, čo trh s kryptomenami zažíval svoj najlepší deň. 8.1.2018 kombinovaná kapitalizácia kryptomien dosiahla neuveriteľných 826 miliárd dolárov. V ďalších dňoch nasledoval prvý veľký výpredaj, ktorý behom mesiaca znížil hodnotu krypto-sektora o viac než 50% na 330 miliárd dolárov. V súčasnosti sme na 137 miliardách a viac než 50% kapitalizácie pripadá Bitcoinu.

market cap bitcoin bubble popped year ago

8.1.2018 tiež vošiel do histórie ako deň, kedy praskla kryptomenová bublina. Väčšina altcoinov v tej dobe dosahovala svoju All Time High. Jasné indície blížiaceho sa medvedieho trhu nám dával Bitcoin, ktorý sa po Vianociach 2017 nedokázal vrátiť na najvyššie cenové pozície a nevytvoril nové maximum. Pokles ceny následne začali kopírovať aj ďalšie alty.

Húsenková dráha roku 2018

Zvyšok roka 2018 sa potom niesol v znamení červenej. Trh striedavo stúpal a klesal, každé nové high však bolo nižšie, než to predchádzajúce. Cena Bitcoinu dlho neklesla pod 6000 $, koncom novembra však nevydržal ani tento support a po nudnej jeseni sme sa dočkali posledného veľkého výpredaja.

Zistite viac – Čo je to support a rezistencia a ako ich nájsť na grafe?

bitcoin 2018

Najnižšie hodnoty Bitcoin (~3200 $) dosahoval v polovici decembra. Celková kapitalizácia trhu v tej dobe klesla na cca sto miliárd dolárov.

Kryptomeny v posledných týždňoch vykazujú známky regenerácie. Je však otázne, ako dlho nám krátkodobý uptrend vydrží. Väčšina profesionálnych obchodníkov sa zhoduje na tom, že medvede ešte nepovedali posledné slovo.

2018 – najlepší rok pre kryptomeny?

Z istého uhla pohľadu sa dá povedať, že 2018 bol najlepší rok pre kryptomeny. Iste, z hľadiska ceny sme určite očakávali viac, ale čo sa týka reálneho posunu, krypto-sektor konečne začal dospievať.

Počas predchádzajúceho hypu vzniklo nespočetné množstvo firiem, ktoré sa snažili priživiť na úspechu krypta. Rok 2018 zafungoval ako sito a oddelil zrno od pliev. Prežili iba tí, ktorí to s kryptomenami myslia vážne. Aj my sme sa v roku 2018 veľa naučili. Zhrnutie pôsobenia našej firmy nájdete v tomto článku.

Krypto sa posunulo vpred aj z pohľadu regulácií. Vlády už Bitcoin a ďalšie digitálne aktíva (podľa európskych regulátorov kryptomeny vlastne nie sú meny, ale aktíva) nepovažujú za vtip a začínajú ich brať vážne.

Čo sa týka povedomia verejnosti o kryptomenách, aj tu sme zaznamenali posun. Výrazne ubudlo špekulantov. Väčšina „obyčajných“ ľudí krypto vníma ako podivnú súčasť internetu. Niektorí tvrdia, že o nich už nebudeme počuť, iní zas, že predstavujú budúcnosť finančníctva. Ktovie? Pravda bude niekde v strede. Tak ako vždy…

Záver

Prvý rok medvedieho trhu máme úspešne za sebou. My v Kryptomagazine to neberieme ako zlú vec. Menší cooldown kryptomenám rozhodne prospel. Ubudlo scamov, snáď aj manipulácií a normalizácia môže pokračovať. Dúfajme, že o rok už budeme konštatovať definitívny koniec downtrendu a všetko na čele s Bitcoinom začne stúpať na nový moon. Do tej doby môžete čítať Kryptomagazin, lambo nikomu neutečie 😀

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of