Steve Wozniak Bitcoin
Steve Wozniak Bitcoin, zdroj: www.shutterstock.com/Viappy

Steve Wozniak sa v rozhovore pre Yahoo Finance vyjadril, že Bitcoin je matematika, ktorú nemožno poškodiť a nie je možné ho už nahradiť.

Môže ťa zaujímať: Facebook mení názov na „Meta” – vítajú nás v Metaverse – zamení virtuálna realita tú skutočnú?

Steve Wozniak kritizuje dolár

„Pozrite sa na americký dolár, vláda si môže kedykoľvek buď vytvoriť alebo požičať nové peniaze v dolároch. Jeho hodnota nie je nikde zafixovaná a len sa znehodnocuje, na rozdiel od Bitcoinu. Bitcoin je matematická čistota. Už nikdy nebude vytvorený ďalší Bitcoin,” komentuje Wozniak.

Wozniak porovnal americký menový systém a elektronickú peer-to-peer sieť. Americký dolár Wozniakovi pripadá ako „umelý”. Má rád vedu, matematiku, logiku a počítačové programovanie, ktoré sú v Bitcoine zabudované.

„Pozrime sa na infláciu. Napríklad, ak váš dom stúpa 10-násobne za 40 rokov a vy si myslíte, že ste inteligentný investor, tak ste na omyle. Samotná vláda ho znehodnotí tým, že veľkú časť jeho hodnoty zdaní, a k tomu ešte neustále rastie inflácia,” kritizuje Wozniak.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bitcoin má predsa niečo do seba

Spoluzakladateľ Applu zdôraznil, že Bitcoin nie je regulovaný jediným subjektom, a tak si môže udržať úroveň predvídateľnosti, ktorú je ťažké dosiahnuť s americkým dolárom, pretože regulačné orgány môžu vytvárať nové bankovky, kedy sa im zachce.

„Bitcoin má tvorcu, o ktorom nikto nič nevie, nie je riadený žiadnou spoločnosťou, je to len čistá matematika a osobne vždy verím, že príroda nad ľuďmi vždy zvíťazí,” dodal Wozniak.

Svetoznámy programátor však vidí niektoré nevýhody Bitcoinu a práva na súkromie. Spoluzakladateľ spoločnosti Apple povedal, že Bitcoin a iné kryptomeny majú „priveľa anonymity“, čo nevidí ako dobrú vec.

Čítaj ďalej: Riaditeľ Coinbasu sa vyjadril – súdny spor s Ripple vyzerá nádejne – Bude XRP opätovne zalistovaný?

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre