JPMorgan predikcia Bitcoin
JPMorgan predikcia Bitcoin, zdroj: www.shutterstock.com/24K-Production

Americká nadnárodná investičná banka JPMorgan ocenila Bitcoin o takmer polovicu menej ako sa momentálne obchoduje. Zdá sa, že sami tomu ale veľmi neveria.

Mohlo by ťa zaujímať: Goldman Sachs prichádza s pozitívnou analýzou – Do konca roka 8 000 dolárov za Ethereum!

Analytici v JPMorgan sú skeptickí

V bankovej správe pre investorov zameranej na alternatívne investície analytici uviedli, že alternatívne aktíva ako sú kryptomeny, by mali naďalej rásť aj počas roka 2022.

Avšak tvrdia, že reálna hodnota Bitcoinu sa pohybuje okolo 35 000 dolárov na základe štatistík v banke. Ich názor je zhruba o 45 % nižší ako súčasná obchodná cena Bitcoinu, ktorá sa momentálne pohybuje nad cenou 63 000 amerických dolárov. Ďalej tvrdia, že cenový cieľ 73 000 dolárov je možný, ak by volatilita a záujem pokračoval aj v budúcom roku. Analytici ale neveria vysokým cieľom, ktoré mnohí očakávajú.

,,Spochybňujeme myšlienku, že cena nad 100 000, ktorá sa zdá byť súčasným cieľom pre rok 2022, je málo pravdepodobná. Súčasná situácia s Bitcoinom vyzerá neatraktívne, no kryptoaktíva sú na dlhodobom vzostupe,” tvrdia analytici v JPMorgan.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Vedenie sa skôr či neskôr bude musieť prispôsobiť

Analytici v banke varovali pred volatilitou už začiatkom septembra po rastúcej trhovej aktivite, ktorá do konca augusta zaznamenala celkovú kapitalizáciu 2 bilióny dolárov. O dva mesiace neskôr sa táto suma zvýšila o 35 % na 2,87 bilióna dolárov.

Koncom septembra sa skeptický generálny riaditeľ JPMorgan Jamie Dimon vyjadril, že ceny bitcoinov by sa mohli ešte desaťkrát zvýšiť, no on nemá záujem doň investovať. Neskôr uviedol, že Bitcoin je ,,bezcenný”.

Bohatší retailoví klienti tejto banky sa ale o Bitcoin nepochybne zaujímajú, keďže v júli im bol udelený prístup investovania do kryptomenových aktív. Začiatkom októbra stratégovia spoločnosti JPMorgan poznamenali, že inštitucionálni investori uprednostňujú Bitcoin pred zlatom ako zabezpečenie proti rastúcej inflácii.

Čítaj ďalej: Dogecoin ako odmena za nákup jedla? V Burger King to nie je žiadny problém!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Dodik

Ved to je jasne preco by J.P.Morgan chcel investovat do btc , ked mu to v podstate kazi biznis . A trasie sa doma na zachode ked precite hociaku dobru spravu o kryptomenach .

Joseph

Analýza vycucaná z prstu, má stejnou cenu jako jakýkoliv výkřik na FB.