BTC analýza. Zdroj: Shutterstock.com/Larina Marina

BTC pokračuje v sideway štruktúre a stále rešpektuje MA21 na perióde 4H. Cene sa nedarí túto hladinu prekonať. Medzitým sme dosiahli prvý medvedí target. Korekcia tak stále nie je ukončená a nás bude zaujímať, kde sa nachádza ďalšia supportná zóna. Dlhodobý sentiment sa zatiaľ nezmenil a sme stále v trende.

Bitcoin nedávno vystrelil až na hodnotu 46 900 $, no okamžite sa stiahol naspäť, pretože šlo iba o krátkodobý fake breakout. Prvý target na 44 000 $ bol dosiahnutý na retracemente 38,2 % z predošlého rastu z 29 000 $ na 53 000 $.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Prečítaj si taktiež –Analýza BTC – korekcia pokračuje, kde sa nachádza kľúčový support?

BTC je stále v korekcii

Ďalšia supportná zóna, ktorú sledujeme, je na zóne od 42 000 $ a 41 000 $. V tejto zóne sa nachádza týždenná MA21, ktorá by mala slúžiť ako support z dlhodobého hľadiska. Hladina 41 000 $ je významná hodnota, ktorá oddeľuje akumulačnú zónu od rastúceho trendu.

Ak by sa cene podarilo otestovať tento support a vytvoriť dlhodobé minimum, tak by išlo a skvelú príležitosť na nákup. Naopak, ak by sme túto hladinu neudržali, mohlo by dôjsť ku krátkodobému výplachu a nastal by v-shape recovery. Zatiaľ však budeme sledovať túto zónu supportu.

Rezistencia sa okrem MA21 na perióde 4H nachádza aj na hladine cca 47 000 $, ktorá predstavuje hornú hranicu sideway štruktúry. Objemy zatiaľ poukazujú na pokračovanie korekcie a pri odrazoch nahor sú minimálne. Naopak, pri poklesoch sú objemy vysoké. Krátkodobo tak majú trh v rukách medvede.

Mohlo by ťa zaujímať – Akú cenu dosiahne BTC do konca roka podľa modelu Stock-to-flow?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre