Solana klesá
Sieť Solana. Zdroj: Shutterstock, Natchapol18

Čo sa deje s projektom Solana? Po prudkom a najmä dlhodobom raste prežila SOL výraznejší pád, ktorý je spôsobený dosť nečakaným a nepríjemným problémom. Sieť prežíva dlhší výpadok, ktorý aktuálne trvá už viac ako 11 hodín.

Prečítaj si tiež: Kryptomeny do piatich rokov zbúrajú mainstream – tvrdí CEO spoločnosti VISA

Solana je offline

Sieť je, bohužiaľ, offline, čo znamená, že sa na nej nevytvárajú bloky už viac ako 11 hodín. Čo je však najdôležitejšie, výpadok sa jasne odzrkadľuje na cene. Podľa posledných údajov portálu TradingView, cena klesla až o 29 %. V čase písania tohto článku sa cena pohybovala na úrovni 157 USD.

Čo sa stalo? Sieť jednoducho prestala produkovať bloky. Predstavitelia projektu sa počas posledných hodín snažia reštartovať sieť s hlavným cieľom obnoviť validáciu transakcií.

SOL/BUSD
SOL/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Solana prišla s vyhlásením na svojom twitterom účte Solana Status. Čo bolo teda hlavným dôvodom výpadku? Prekvapivo je to počet transakcií, ktoré boli odoslané z botov. Za jednu sekundu bolo uskutočnených až 400 000 transakcií.

Môže ťa zaujímať: Príspevok Elona Muska vystrelil tokeny so psou tematikou o 1000 % za 24 hodín!

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Dokáže sa rast obnoviť?

Je ťažké predpovedať, čo sa bude diať s cenou SOL po reštarte siete. Medzičasom bolo zverejnené aj vyjadrenie generálneho riaditeľa Solana Labs, Anatolijiho Jakovenka, ktorý uviedol, že taký obrovský počet transakcií nebolo možné zvládnuť. Transakcie boli odoslané do decentralizovaného finančného protokolu Ravdium, ktorý spustil prvotnú ponuku DEX.

Boom okolo NFT projektov a perfektné vlastnosti siete SOL, môžu znovu obnoviť rast tohto projektu. Populárne projekty ako napríklad Degenrate Ape Academy a Aurory môžu znovu prilákať investorov. Posledným dôležitým faktom je aj objem uzamknutých protokolov DeFi na Solane, ktorý sa zvýšil až na 11,3 miliardy USD.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre