Bitcoin musí klesnúť.
Bitcoin musí klesnúť. Zdroj: shutterstock.com/Natanael Ginting/Casezy idea

Kryptomenový analytik, Smart Contracter, v roku 2018 správne odhadol absolútne dno ceny bitcoinu. Podľa správy Dailyhodl nedávno varoval nakupujúcich pred krátkodobým trendom. Bitcoin by totiž mohol klesnúť až na 20 000 dolárov a strach z premrhanej príležitosti by mnohých mohol vyjsť draho.

Obchodník s kryptomenami očakáva pád na 22 000 dolárov, zatiaľ čo Michaël van de Poppe predpovedá korekciu až na 20 000 dolárov. Túto zónu dokonca odporúča ako vhodnú príležitosť na nákup bitcoinu. Medzitým sa v čase písania článku podľa údajov z TradingView bitcoin obchoduje na cenovej úrovni 22 791 dolárov.

Na grafe nižšie vidíme, že bitcoin formuje rastúcu vlajku, ktorej support v súčasnosti testuje trhová cena. Je pravdepodobné, že ak cena túto vlajku neudrží, kryptomena sa prepadne až na ďalší lokálny bod kontroly do zóny 20 900 dolárov. Navyše, posledné maximum bolo vytvorené na rovnakej úrovni ako to predošlé a vzniká potenciálny pattern 123 top formation.

Bitcoin: krátkodobá analýza ceny
Bitcoin: krátkodobá analýza ceny. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin ostáva v bullrune

Cenový prepad by pravdepodobne nečakali práve tí, ktorí nakupujú na súčasných úrovniach. Napriek tomu je potrebné priznať si, že cena bitcoinu musí vychladnúť, keďže krátkodobí držitelia disponujú veľkým percentom nerealizovaných ziskov, o čom sme vás informovali v článku Bitcoin musí vychladnúť. Údaje zo siete signalizujú vrchol rastu.

Bitcoin podľa našej najnovšej analýzy čoskoro sformuje zlatý kríž, ktorý je jedným z kľúčových ukazovateľov bullish momenta. Každý investor by ale mal počítať s oboma možnosťami pohybu ceny.

Tí čo nakupujú na súčasných cenových úrovniach sú predovšetkým poháňaní chamtivosťou. Emócie by ale nemali byť súčasťou obchodných rozhodnutí. Viac sa o tejto téme môžete dočítať v článku Ako strach a chamtivosť ovplyvňujú naše výsledky na burze.

Bitcoin podľa údajov z CoinMarketCap dosahuje v čase písania článku trhovú kapitalizáciu 439,6 miliárd dolárov a denný objem obchodov narástol na hodnotu 20,8 miliárd dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin odštartoval rastúci cyklus – Potvrdzujú to tieto tri dôvody