Bitcoin čoskoro sformuje zlatý kríž
Bitcoin čoskoro sformuje zlatý kríž. Zdroj: shutterstock.com/Travis Wolfe/Sinisa Botas

Bitcoin zaznamenával silný rastúci trend počas celého januára a vytvoril pôdu pre zhodnotenie altcoinového trhu. Podľa správy Cryptonews začala najväčšia kryptomena na svete formovať dôležité prekríženie, ktoré sme videli iba niekoľkokrát v histórii. Čo to znamená pre cenu?

Podľa údajov z TradingView vidíme, že bitcoin formuje prekríženie kĺzavého priemeru periódy 50 a 200. Ak na dennom grafe kĺzavý priemer MA 50 (oranžová krivka) prekoná kĺzavý priemer MA 200 (modrá krivka) zospodu nahor, hovoríme o zlatom kríži. Tento signál slúži na identifikáciu dlhodobej zmeny sentimentu a zároveň mnohí na jeho základe longujú.

Zaujímavosťou je, že ak by ste si kúpili bitcoin v čase každého zlatého krížu a držali ho 90 dní, investíciu by ste zvýšili päťkrát zo siedmich udalostí. Iba v dvoch prípadoch držanie bitcoinu 3 mesiace po zlatom kríži priviedlo investorov do mínusu. To značí, že obchodník sa nemôže rozhodovať na základe iba jedného prekríženia dvoch indikátorov.

Bitcoin: zlatý kríž
Bitcoin: zlatý kríž. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin na počiatku nového bullrunu

Je dôležité povedať, že zlatý kríž nehovorí o zmene primárneho trendu, ale o zmene dynamiky. To znamená, že slúži iba ako podporný nástroj. Samotná cena v sebe má bezpochyby oveľa viac informácií, keďže kĺzavé priemery sa počítajú z historických cien a sú časovo oneskorené oproti trhovej cene.

Napriek tomu môžeme zhodnotiť posledný rast za kľúčový. Bitcoin dokonca vytvoril najziskovejší január za posledné desaťročia o čom sme vás informovali už skôr. Aj keď nemôžeme vytvárať jednoznačné závery iba z jediného zlatého kríža, existujú aj ďalšie dôvody, ktoré potvrdzujú dlhodobý rastúci cyklus bitcoinu. Môžete sa o nich dočítať v článku Bitcoin odštartoval rastúci cyklus – Potvrdzujú to tieto tri dôvody.

Mnohé známe osobnosti ako Michaël van de Poppe alebo Robert Kiyosaki pravidelne hovoria o tom, že investori by nemali premeškať kúpu digitálneho aktíva. A ak naozaj bitcoin vstúpil do ďalšieho bullrunu, je dosť možné, že mnohí obchodníci budú naskakovať do rozbehnutého vlaku neskoro.

Mohlo by ťa zaujímať: Zopakuje sa história? Február je považovaný za jeden z najlepších mesiacov pre kryptomeny