Aký je rozdiel medzi pádom cien Bitcoinu a altcoinov?

Novinky Aký je rozdiel medzi pádom cien Bitcoinu a altcoinov.
Aký je rozdiel medzi pádom cien Bitcoinu a altcoinov. Zdroj: shutterstock.com/DiegoIoppolo
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Potom, čo došlo k závratnému poklesu cien na trhu s kryptoaktívami od začiatku tohto roku, premýšľa množstvo investorov, čo za tým stojí a naopak, čo si z toho do budúcna odniesť. Porozumenie toho, prečo Bitcoin dopadol o toľko lepšie než altcoiny, nám môže pri rozhodovaní veľmi pomôcť.

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Na začiatok je potrebné povedať, že prepad ceny BTC v prvom štvrťroku tohto roka bol nevyhnutný. Nestojí za tým však rozvoj technológie, ale skôr strach, chamtivosť a množstvo amatérskych rozhodnutí investorov. Ako je však možné, že Bitcoin túto búrku ustál lepšie než altcoiny? A ako sa z tohto môžeme poučiť do budúcna?

Príde v tomto roku k zotaveniu?

Hneď na začiatku musíme optimisticky povedať, že pokles hodnoty BTC je iba dočasná záležitosť. Technológie kryptomien sa čím ďalej tým viac zlepšujú a inovujú. A bude to len a len lepšie. Intenzívne regulácie v krajinách ako je Japonsko a Južná Kórea otvárajú dvere ďalšiemu prílivu inštitucionálnych peňazí. Nemenej dôležité je taktiež rozsiahle zakazovanie reklám na podvodné ICO naprieč všetkými sociálnymi médiami, ktoré od kryptomien zaiste odradili množstvo investorov. Všetky tieto body môžu znamenať obrovský príliv kapitálu do oblasti kryptomien.

Víťazi a porazení. Komu venovať väčšiu pozornosť?

Ak porovnáme navzájom prepad cien Bitcoinu a altcoinov je jasné, že BTC túto búrku ustál lepšie. Vychádza to z informácií z ATH altcoin index, kde je Bitcoin na siedmom mieste rebríčka, v ktorom je porovnávaná súčasná a najvyššia cena kryptoaktív. Medzi altcoiny, ktoré „vyhrali” nad Bitcoinom patria Binance (BNB), Monero (XMR) a Aeternity (AE). Najväčším víťazom medzi altcoinmi je však Bytom (BTM), čo je multi-reťazcový protokol.

Na druhej strane najväčšími prepadákmi, s hodnotou o 96% nižšou, sa stali dokonca dva Bitcoin forky, Bitcoin Diamond (BCD) a Bitcoin Gold (BTG), a Zcash (ZEC). S cirka 80% stratami sa potýka napríklad Cardano (ADA), Siacoin (SIA) a Nem (XEM). U posledných troch spomenutých je zjavné veľké nadhodnotenie.

Ale práve tým najstratovejším je potrebné venovať pozornosť, pretože práve ich analýza nám môže v budúcnosti pomôcť pri investovaní. Tie aktíva, ktoré zažili najväčší prepad, sú s najväčšou pravdepodobnosťou založené iba za účelom špekulácií a netrvajú dlho. Zatiaľ čo na druhej strane tie aktíva, ktorých sa táto búrka dotkla najmenej sú s veľkou pravdepodobnosťou postavené na silnej technológii a tešia sa podpore silnej komunity a veľkému potenciálu. Do ktorých z týchto dvoch je podľa vás lepšie investovať? Do tých, u ktorých je budúcnosť nejasná, alebo do tých, u ktorých je pravdepodobnejšie, že majú silu v budúcnosti ďalšie podobné búrky ustáť?

Záver

V závere sa dá povedať, že je zjavné, že vzhľadom na súčasné možnosti technológie kryptomien a Blockchainu bol trh až príliš nadhodnotený. Rovnako boli mnohí investori odradení týmto nedávnym poklesom. A nedá sa im čudovať. Množstvo z nich dokonca premýšľa, či je technológia schopná naplniť ich očakávania. Avšak viniť z týchto udalostí technológie nie je úplne správne. Je nutné mať na pamäti, že sme stále iba na začiatku. A i tak zažívajú technológie kryptomien a Blockchain obrovský rozvoj. Rovnako sa teší väčšej podpore vlád a pripravované regulácie by mohli prispieť ku značne stabilnejšiemu trhu.

Stále je však potrebné mať na pamäti najzásadnejšie pravidlo investovania. Investujte iba to, čo si môžete dovoliť stratiť. Ti, ktorí sa touto zásadou neriadili a investovali do Bitcoinu v čase jeho najväčšej slávy, nedajbože s pomocou pôžičiek, nebudú pravdepodobne príliš nadšení z týchto správ. Avšak pre tých ostatných existuje veľká šanca, že sa trh koncom tohto roku navráti do svojich pôvodných koľají.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Návod nájdete tu. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj:
bravenewcoin.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.