Kryptomeny a pasívny príjem
Kryptomeny a pasívny príjem. Zdroj: Shutterstock.com/Overearth

Mnoho kryptomenových investorov čelí prvej korekcii na trhu, ktorá znehodnotila takmer všetky kryptomeny o viac ako 70 %. Aj keď je toto obdobie ťažké, existuje viacero možností ako získať pasívny príjem počas klesajúceho trendu. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko z nich.

Staking

Pomocou stakingu uzamknete mince na konkrétnej platforme, za čo môžete získať odmenu. V ponuke je väčšinou flexibilný a fixný staking, podľa toho, kedy sa rozhodnete vybrať uzamknuté mince. Staking poskytuje mnoho búrz ako napríklad Binance.

Binance staking
Binance staking. Zdroj: Binance

Obchodovanie

Obchodníkov s kryptomenami častokrát nezaujíma, či je trend rastúci, alebo klesajúci. Zarábať je možné na oboch pohyboch. Ak chcete zhodnotiť peniaze na poklese cien, môžete využiť short pozíciu, vďaka ktorej stavíte na pokles ceny.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Ťažíte kryptomeny? Toto sú TOP 4 odporúčané projekty, ktoré generujú zisk

Ťažba

Ťažba kryptomien je častokrát spájaná s pasívnym príjmom na kryptomenovom trhu. Odmeny sú počas korekcie menšie, keďže ceny tokenov sú nižšie. Ťažiť ale nemusíte samostatne. Možnosťou je aj kolektívna ťažba pomocou mining poolu, kde ťažiari hľadajú rýchlejšie riešenie bloku a zdieľajú odmeny.

Affiliate marketing

Je to forma podnikania, v ktorej osoba propaguje produkt alebo službu a dostane zaplatené, ak si niekto kúpi danú položku v dôsledku svojej reklamy. Odmenou je predovšetkým provízia a niektoré platformy dokonca vyplácajú odmeny v tokenoch projektu.

Airdropy

Airdrop je token, ktorý sa distribuuje zadarmo s cieľom propagovať projekt. Viete sa  zúčastniť mnohých projektov pred airdropom, no musíte byť ostražití pred podvodmi. Preto sa včas uistite, že airdrop, ktorého sa chcete zúčastniť, nie je podvodom a je legitímny.

Airdropy
Airdropy. Zdroj: shutterstock.com/CzBchs

DCA

DCA (dollar cost averaging) je najjednoduchšia forma investovania do kryptomien a využíva sa bežne aj na akciovom trhu. Ide o pravidelné investovanie v dopredu určenom intervale a v danej výške kapitálu. DCA mnohí považujú za najziskovejšiu formu investovania z dlhodobého hľadiska, pretože sa spriemeruje nákupná cena. Krátkodobo investor môže nakupovať a predávať na ideálnych extrémoch, ale z dlhodobého hľadiska nie je možné trh kopírovať.

Stablecoiny

Stablecoiny sú fixované väčšinou na fiat menu dolár, a preto nepodliehajú vysokej volatilite. Poskytujú ochranu pred vonkajšími vplyvmi a zachovávajú kúpnu silu investora. Zabezpečujú navyše štít proti inflačným trendom. Držanie stablecoinov prináša aj riziká, čoho dôkazom je aj krach UST, a preto je obzvlášť dôležité zvážiť, ktorý stablecoin sa oplatí držať.

Tvorba NFT

Pomerne novou metódou je investovanie do NFT. Ak chcete obchodovať s cudzím NFT, musíte si dať opäť pozor na mnoho podvodných projektov. Pasívny príjem môžete dosiahnuť v prípade, že si vytvoríte vlastné NFT.

Na trhu kryptomien je mnoho spôsobov, ako zhodnotiť kapitál bez ohľadu na to, v akom trende sa trh nachádza. Stále je to rizikový sektor, kde si musíte dávať pozor na podvody, a preto je dôležité uprednostniť spôsoby investovania s nízkym rizikom.

Prečítaj si tiež: Čo je to order book a ako ho správne používať pri obchodovaní na burze

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance