Investovanie do Bitcoinu
Investovanie do Bitcoinu. Zdroj: shutterstock.com/Have a nice day Photo

Pokiaľ ideme investovať na burze, tak nie je potrebné si nakúpiť jeden celý Bitcoin alebo jednu akciu Microsoftu. Môžeme začať napríklad aj s kapitálom 10 eur týždenne. V tomto návode si ukážeme, ako si vybudovať pasívny príjem aj malým investovaním, ako na to a prečo sa oplatí na burze investovať aj v menších sumách.

Začnite investovať od 10 eur mesačne

Nikdy nie je neskoro na investovanie. Obzvlášť teraz, keď trhy klesajú. Na burze sa dá vo väčšine prípadov nakupovať rôzne aktíva už od 10 eur. Napríklad kryptomeny na burze Binance alebo akcie u brokerov Etoro alebo XTB.

Ešte pred investovaním by sme si mali spočítať náš rozpočet a investovať na burze iba toľko, koľko si môžeme dovoliť, aby sme peniaze po niekoľkých mesiacoch znovu nevyberali z burzy. Inak v prípade poklesu naša investícia môže mať opačný efekt.

Odporúčame použiť pravidlo 5 rokov, ktoré vychádza z toho, že pokiaľ by sme hocikedy v minulosti kúpili Bitcoin a počkali aspoň 5 rokov, vždy by sme boli v zisku. A to dokonca aj v prípade, ak by sme nakupovali pred veľkým poklesom. Podobné pravidlo funguje z 99 % aj na akciovom trhu, ktorý rovnako dlhodobo rastie. Čim väčší investičný horizont si stanovíme, tým viac môžeme zarobiť.

Kedy peniaze vyberať?

Veľa začínajúcich a stredne pokročilých investorov ide na burzu s cieľom zarobiť si napríklad na nový dom alebo auto. Tak by to aj malo zostať, pretože ak nemáme skutočne stovky tisíc eur či milióny, len veľmi ťažko nás burza uživí ako hlavný zdroj príjmu. Ako možnosť si trochu privyrobiť je však tento typ zárobku určite vhodný.

Kedy presne vyberať peniaze z burzy je už na našom rozhodnutí. Môžeme si naraz všetko vybrať po 5 rokoch. Dá sa vyberať aj po častiach tak, aby vždy na burze zostal dostatok kapitálu. Alebo vyberať nebudeme a investíciu budeme brať ako dôchodkový fond.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečo aj s 10 eurami má zmysel investovať

Ako ukazujú dáta, ak by sme začali investovať do Bitcoinu pred 5 rokmi každý týždeň sumou 10 eur, celkovo by sme investovali 2 610 eur. Náš výsledný zisk by bol 353 % a celková hodnota účtu 11 837 eur.

Ako by vyzeralo ak by sme investovali do Bitcoinu 10 eur
Ako by vyzeralo ak by sme investovali do Bitcoinu 10 eur. Zdroj: dcabtc.com

Nie je teda pravda, že s 10 eurami na burze neurobíme nič. Z dlhodobého hľadiska sa dá dostať na veľmi zaujímavé sumy. Treba byť len trpezlivý a držať sa nastaveného plánu. V prípade investovania iba 10 eur týždenne na príklade vyššie by sme sa počas 5 rokov dostali na viac ako 10 000 eur, čo už je veľmi pekný výsledok, s ktorým sa dá určite vylepšiť rodinný rozpočet.

O metóde DCA, ktorá spočíva v pravidelnom nakupovaní bez ohľadu na cenu, sme písali aj v našom ďalšom článku: DCA: najlepší obchodný systém na kryptomeny – oplatí sa používať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance