Ako obchodovať kryptomeny v súčasnosti
Ako obchodovať kryptomeny v súčasnosti. Zdroj: shutterstock.com/MeshCube/RikoBest

Kryptomeny a bitcoin za posledné dni zaznamenali najsilnejší rast od posledného bullrunu a preto sa v dnešnom článku pozrieme ako obchodovať podobné trendy. Navyše, turbulentné obdobie kryptomenového trhu pokračuje, keďže sa na povrch dostávajú stále nové fundamentálne správy, ktoré by mal sledovať každý investor.

O rastúcom trende sme vás informovali už skôr a bitcoin je dodnes podľa údajov z TradingView na vzostupnej trajektórii. Čím viac bitcoin rastie, tým viac pozornosti na seba púta. Do trhu sa okamžite zapájajú mnohí neznalí obchodníci, ktorí naskakujú do rozbehnutého vlaku.

Pravidlom číslo 1 je vyhýbanie sa FOMO (strachu z premrhanej príležitosti). Laicky povedané, nikdy nenaskakujte do volatilného trendu. Volatilita je totižto priamo spojená s emóciami, ktoré nesmú ovplyvňovať vaše obchodné rozhodnutia. Viac sa o tejto téme môžete dočítať v článku Ako strach a chamtivosť ovplyvňujú naše výsledky na burze.

To znamená, že investori by mali časť svojich bitocinov v podobných trendoch odpredávať a realizovať krátkodobé zisky. Lepšie je realizovať nižší zisk ako žiaden. Samozrejme, bitcoin môže pokračovať v raste aj krátkodobo, no riziko neúprosne rastie. Preto je potrebné realizovať predajné objednávky v prípade, že sú ziskové.

Bitcoin narástol o 35 % za 2 týždne
Bitcoin narástol o 35 % za 2 týždne. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptomeny ovplyvňujú aj tieto fundamenty

Okrem samotného cenového pohybu by mali investori sledovať aj dianie na trhu z hľadiska fundamentálnych správ. Nedávno sme vás informovali o potenciálnom výpredaji, ktorý by mohol byť spôsobený veriteľmi skrachovanej burzy Mt.Gox. Tí by sa totižto mali po rokoch dostať ku svojim finančným prostriedkom.

Ďalším negatívnym faktorom je aj blížiaci sa krach spoločnosti Genesis, ktorá poskytuje kryptomenové pôžičky. Podobný scenár prežíva aj materská spoločnosť DCG, ktorá podľa najnovších informácií pozastavila vyplácanie dividend.

V neposlednom rade jednou z najdôležitejších tém v najbližšom období bude vytvorenie jednotného regulačného rámca. MiCA predstavuje nariadenie Európskej únie o trhoch s kryptomenami, o ktorom sa malo hlasovať začiatkom tohto roka, no bolo presunuté na apríl.

Okrem vyššie uvedených správ by mali investori sledovať aj makroekonomické prostredie, ktoré stále čelí tlaku vysokej inflácie, ktorá ale podľa najnovších správ začína prudko klesať. Medzi ďalšie riziká patrí recesia v USA, rusko-ukrajinský konflikt, dopady krachu burzy FTX a nedôvera investorov v centralizované burzy.

Prečítaj si tiež: Je rozhodnuté. Kľúčová metrika potvrdila dno ceny Bitcoinu