Cardano so zvýšenou aktivitou
Cardano so zvýšenou aktivitou. Zdroj: shutterstock.com/r4films/AdriaVidal

Ekosystém Cardano patrí začiatkom roka 2023 naďalej k najvýkonnejším kryptomenovým projektom. Úspech je odzrkadlením fundamentálnych znakov, ktoré pozitívne vplývajú aj na investorov. Portál ZyCrypto informoval o masívnej nákupnej aktivite, vďaka ktorej môže token ADA naďalej rásť.

Cardano s ďalším úspechom

Natívny token ADA, ktorý je pod správou blockchainu Cardano, zaznamenal od Nového roka nárast o viac ako 56 %. V čase písania tohto článku sa tento token obchodoval na úrovni 0,3740 dolárov, pričom celková trhová kapitalizácia projektu dosiahla podľa portálu CoinMarketCap hodnotu 12,9 miliardy dolárov, čo ho radí na 8. priečku rebríčka TOP 10 kryptomien.

Za hlavný dôvod tohto rastu je považovaná zvýšená aktivita v sektore DeFi, či NFT. V posledných dňoch však v radoch komunity rezonuje najmä presadenie blockchainu v oblasti zdravotníctva. Za všetkým má byť projekt kliniky s ikonickým názvom Hoskinson Health & Wellness so sídlom vo Wyomingu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ide o zdravotnícke centrum, ktoré má výrazne podporiť prijatie tokenu ADA. Práve táto kryptomena sa bude v tomto centre využívať ako platobný prostriedok. Klienti budú mať v tomto centre služby v oblasti duševného zdravia či zdravej výživy.

Aj v tomto roku je tak zatiaľ ekosystém Cardano jasným lídrom z hľadiska aktivity. Tento projekt sa môže pýšiť silnou komunitou, ktorá očakáva v roku 2023 naplnenie potenciálu.

Portál CryptoGlobe pred nedávnom informoval o názoroch z radov komunity Cardana. Ide o smelé plány. Cardano sa má stať treťou najsilnejšou kryptomenovou sieťou hneď po bitcoineethereu. Ak sa naplnia plány tohto blockchainu na rok 2023, môže sa tento scenár stať reálnym.

Čítaj ďalej: Štáty, kde nemusíte platiť žiadnu daň zo zisku z kryptomien – pôjde Slovensko rovnakou cestou?