Musk kúpil Twitter
Musk kúpil Twitter. Zdroj: Shutterstock.com/mundissima

Elon Musk získa populárnu platformu sociálnych médií Twitter za 43,4 miliardy dolárov. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX už dlho používa platformu na propagáciu kryptomenových aktív, ako sú Dogecoin a Bitcoin a dostáva sa tak do problémov so SEC-om.

Musk sa snaží uviesť na trh nové funkcie, ktoré majú zvýšiť dôveru vytvorením algoritmov ako open source a poraziť tak spamových robotov cez overenie všetkých ľudí. Ale čo presne tieto slová znamenajú pre komunitu, ktorá sa označuje ako „crypto Twitter“? A čo to môže znamenať pre trh?

Twitter má obrovský potenciál – teším sa na spoluprácu so spoločnosťou a komunitou používateľov na jeho odomknutí,“ uviedol Elon Musk v tweete zverejnenom na platforme, ktorú teraz vlastní. V prelomovej dohode Musk s pomocou Morgan Stanley kúpi Twitter za zhruba 54,20 USD za akciu. Táto dohoda by mohla znamenať veľké zmeny pre komunitu krypto Twitteru – dobré aj zlé.

Pozitívnou stránkou je, že by mohlo byť menej spamových robotov, čo znamená menej krádeží a podvodov poškodzujúcich kryptomenový priemysel. Vytvorenie algoritmu ako open source na vybudovanie dôvery je krokom ku konceptom podobným kryptomenám. Negatívnou stránkou je, že vynútenie ľudskej autentifikácie nejakým spôsobom uberá zo súkromia a anonymity, vďaka ktorým je platforma sociálnych médií jedinečná oproti konkurencii.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: TOP 5 najdôležitejších aktuálnych metrík BTC podľa Glassnode

Ako Musk svojou kúpou môže zmeniť trend kryptomien a akcií

Dohoda by mohla mať väčšie dôsledky pre akciový trh a kryptomenový trh, pokiaľ ide o zhodnotenie ceny. Trh je medvedí už viac ako rok, odkedy Musk prvýkrát odhalil, že Tesla bude kupovať BTC. Využitie toľkého vplyvu na prestavbu podnikania by sa na trhu mohlo považovať za znamenie, že cyklus ešte nie je ukončený. S toľkým medvedím sentimentom, short pozíciami a trhom, by stačila jedna iskra na zapálenie ďalšieho býčieho impulzu.

A Elon Musk je práve ten muž, ktorý to dokáže. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a Space X je už nejaký čas zodpovedný za pumpovanie cien aktív pomocou svojej platformy Twitter. „Dogefather“ priniesol meme mincu takmer na 1 $. Pomohol stlačiť Bitcoin z 30 000 $ na 65 000 $ za pár mesiacov.

Čo ak je to teraz on, kto spustí ďalší býčí impulz? Americký akciový trh zaznamenal najväčšie jednodňové obraty za posledný čas. Bitcoin, od ktorého sa očakávalo, že klesne pod 30 000 $, stúpol krátkodobo nad 40 000 $. Medzičasom však opäť klesá.

Mohlo by ťa zaujímať: HOT! – Je rozhodnuté! Elon Musk kúpil Twitter za 44 miliárd dolárov a DOGE ihneď vypumpoval takmer o 40 %!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre