Ekosystém Polygon pokračuje v spaľovaní tokenov MATIC
Ekosystém Polygon pokračuje v spaľovaní tokenov MATIC. Zdroj: Shutterstock, MeiU

Ekosystém Polygon tvrdo pracuje na spaľovacom procese. Od spustenia spaľovacieho mechanizmu dokázal zničiť viac ako 650 000 tokenov MATIC.

Polygon a spaľovanie tokenov MATIC

Začiatkom roka, v januári, ekosystém Polygon oficiálne spustil významnú aktualizáciu s názvom EIP-1559. Toto označenie vám môže byť známe, nakoľko bolo prvýkrát spomenuté minulý rok počas dôležitého londýnskeho hard-forku v sieti ETH. Ide totiž o veľmi výkonný spaľovací protokol. Sieť Polygon od spustenia tohto protokolu spálila viac ako 650 000 tokenov MATIC. Správu oficiálne oznámil portál Polygonburn. Celkovo bolo 658 345 MATIC.

Prečítaj si tiež: „Indikátor, ktorý sa nezvykne mýliť, signalizuje ďalšie dôležité dno pre Bitcoin“ – tvrdí špičkový analytik

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Tento významný upgrade umožňuje spaľovať natívny token v trojstupňovom procese. Celý proces sa najprv iniciuje na Polygone a následne dokončí na Ethereu. Ide o veľmi podobnú situáciu, ako pri výbere v sieti Polygon. Rozdiel je však v tom, že používateľ neobdrží tokeny MATIC, ktoré sa spália a tým sa odstránia z celkovej ponuky. Vždy, keď používateľ zaplatí za transakciu, základný poplatok sa uzamkne v zmluve o spálení a prioritný poplatok sa tak zaplatí validátorovi.

MATIC má obmedzenú ponuku na 10 miliárd. Podľa najnovších analýz by sa ročne mohlo spáliť 0,27 % z celkovej ponuky.

Ekosystém Polygon disponuje aj ďalšími zaujímavými novinkami. Pred nedávnom predstavili projekt „Supernets“. Ide o škálovateľnú blockchainovú infraštruktúru, ktorej hlavným cieľom je podporiť masové prijatie siete a Webu 3.0.

Vo februári získal tento populárny ekosystém až 450 miliónov USD vďaka súkromnému predaju natívneho tokenu MATIC. Súčasťou tohto financovania boli aj významné spoločnosti ako napríklad Galaxy Digital, Galaxy Interactive či Tiger Global.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre