Elon Musk kúpil Twitter!
Elon Musk kúpil Twitter! ,zdroj: www.shutterstock.com/rafapress

Binance

Očakávané sa stalo realitou. Najbohatší človek na planéte práve kúpil sociálnu sieť Twitter. Predstavenstvo prijalo finálnu ponuku Elona Muska na získanie všetkých akcií spoločnosti za 54,20 USD za jednu akciu. Elon Musk odteraz vlastní 100-percentný podiel v spoločnosti.

Musk sa momentálne teda zaoberá letmi do vesmíru, pracuje nad vývojom a vylepšením elektromobilov Tesla, vlastní už aj jednu z najväčších sociálnych sietí, plánuje vybudovať tunely pod americkými metropolami, aby vylepšil premávku a pod.

Podnikateľ a odteraz mediálny magnát je človek s odhadovanou čistou hodnotou 270 miliárd dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Anthony Scaramucci zo Skybridge Capital: BTC dosiahne 500 000 USD a v kryptomenách vidíme enormný potenciál!

Elon Musk splnil svoj sľub a Twitter odkúpil

Predstavenstvo jednej z najväčších sociálnych sietí potvrdilo, že oficiálne akceptovalo Muskovu ponuku na odkúpenie akcií spoločnosti za 54,20 USD za jednotku. Transakcia má hodnotu približne 44 miliárd dolárov.

Musk začiatkom apríla ponúkol kúpu spoločnosti pod zámienkou, že chce „odomknúť potenciál Twitteru“. Musk spočiatku v spoločnosti prevzal 9,2-percentný podiel. Vtedajší generálny riaditeľ Twitteru, Parag Agrawal, nato oznámil, že Musk sa pripojí k predstavenstvu spoločnosti. Elon sa však rozhodol nevstúpiť do predstavenstva Twitteru.

Okrem chvály potenciálu sociálnej sieti Twitter Musk opakovane poukazoval na svoj záujem presadzovať slobodu prejavu v sociálnych médiách. Predtým, ako oznámil, že v spoločnosti získal 9,2-percentný podiel, zverejnil prieskum, v ktorom sa pýtal svojich 80 miliónov sledovateľov, či komunita podporuje slobodu prejavu. „Dôsledky tohto prieskumu budú dôležité. Prosím, hlasujte opatrne,“ napísal v tom čase.

Taktiež sa sťažoval na spamové účty súvisiace s kryptomenami, pričom kritizoval firmu za to, že sa zameriava na ponúkanie podpory pre NFT ako na vyriešenie problému so spamom. Preto sa jednoducho rozhodol kúpiť celú sociálnu sieť, aby urobil poriadok.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš etéšte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

DOGE vyrástol o 38 %!

Dogecoin, najväčšia kryptomena v kategórií „meme coinov“, sa na začiatku týždňa výrazne prebudila, keďže trh s kryptomenami zareagoval na správu kúpy Twitteru pozitívne.

Musk predtým taktiež uviedol, že použitie DOGE ako spôsobu platby alebo tzv. „sprepitného“ na platforme sa môže stať realitou pod jeho vedením.

Po týchto správach sa DOGE v priebehu dňa vyšplhal na úroveň 0,17 USD, čím spôsobil nárast takmer o 40 %!

Podľa údajov na CoinMarketCap.com je Dogecoin momentálne na 10. mieste v rebríčku všetkých kryptomien, a predbehol mince ako DOT, AVAX, či UST. Trhová kapitalizácia mince je v čase písania tohto článku na úrovni 21 miliárd USD!

Čítaj ďalej: TOP 5 najdôležitejších aktuálnych metrík BTC podľa Glassnode

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre