Počas posledných 24 hodín sa cena Bitcoinu zvýšila o pár desiatok dolárov (z 3 451 USD na 3 526 USD v čase písania článku). Stalo sa tak po tom, čo burza Fidelity oznámila, že plánuje spustiť Bitcoin Custody službu už v prvom kvartáli 2019. Hodnota kryptotrhu v noci vzrástla o 2 miliardy dolárov.

Prečo je Bitcoin stále zraniteľný?

Zotavenie Bitcoinu zabránilo ďalšiemu poklesu ceny. Obchodníci sa však napriek tomu zhodujú v tom, že dominantná kryptomena je stále zraniteľná. DonAlt – technický kryptomenový analytik – uviedol, že ak Bitcoin nezostane nad hranicou 3 300 až 3 500 dolárov, môže ho očakávať rýchly pád. Ten sa pravdepodobne zastaví až pri hranici 2 000 USD.

Bitcoin by sa taktiež mohol vyhnúť poklesu pod 3 000 USD. Stalo by sa tak, avšak len vtedy, keby sa znovu vyšplhal na hodnotu 4 000 USD. Na základe predchádzajúceho vývoja a nedostatku dynamiky hlavných kryptomien je však nepravdepodobné, že by Bitcoin v krátkodobom čase inicioval takú silnú korekciu. Aj trader, známy pod menom Mayne, trvdí, že ak by BTC nedokázal zachovať svoju dynamiku na súčasnej úrovni, tak by jeho hodnota mohla rýchlo klesnúť pod 3 000 dolárov. Mayne ešte predtým zdôraznil, že Bitcoin by v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov mohol padnúť o ďalších 50 %.

Hlavné hnacie katalyzátory

Najväčšími katalyzátormi rastu by mohli byť Nasdaq a Fidelity. Spoločnosť Nasdaq v prvom štvrťroku 2019 spustí Bitcoin Futures. Fidelity plánuje do marca 2019 uviesť Bitcoin na trh.

Počas predchádzajúcich medvedích trhov boli kryptomenové trhy pomalé a tiché. Vysoko-profilové investičné prostriedky a projekty, ktoré by potenciálne mohli podporiť trh,  vtedy neexistovali. Investorom by aktívne zapojenie niektorých z najväčších finančných inštitúcií na svete mohlo poslúžiť na uistenie dlhodobého výkonu a sily kryptomien.

Záver

Po 85 % poklese hodnôt kryptomien je sentiment týkajúci sa kryptotrhu nepochybne nulový. Ako povedal generálny partner spoločnosti Multicoin – Vinny Lingham – krypto-zima sa môže premeniť na nukleárnu zimu. Najmä ak spoločnosti a blockchainové projekty budú pokračovať v bojoch aj v nasledujúcich mesiacoch.

Čo čítať ďalej?

Bitcoin prekonal PayPal v objeme transakcií – čo to znamená do budúcnosti?

Zdroj
ccn.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.