Generálny riaditeľ amerického giganta Bank of America hovorí, že banka má stovky patentov na využitie blockchainu, ale predpisy a regulátori im jednoducho neumožňujú angažovať sa v kryptomenách. „Je to krutá realita,” tvrdí riaditeľ banky.
Bank of America a kryptomeny
Brian Moynihan, generálny riaditeľ Bank of America (BOA), sa vyjadril na tému kryptomien v rozhovore pre Yahoo Finance Live po skončení podujatia Svetového ekonomického fóra v Davose. Pýtali sa ho na plány banky, ktorú má v súčasnosti na starosti a to, ako vidí situáciu okolo kryptomien. Moynihan sa vyjadril nasledovne: „Skutočnosť je taká, že na našej platforme spracovávame platby v hodnote biliónov dolárov denne, a takmer všetko je už digitálne. Čo sa blockchainu týka, už nejaký ten čas máme navrhnuté stovky patentov na využitie tejto technológie, a túto inováciu vnímame ako neustály proces a vynikajúci nástroj.”
Mohlo by ťa zaujímať: Ďalší úspech pre Binance! Burza dostala zelenú na obchodovanie s kryptomenami v Taliansku
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Regulátor jednoducho nepustí
Čo banke zväzuje prsty, aby využila technológiu blockchain? Moynihan vysvetlil:
„Keďže sme regulovaní, nesmieme to robiť. Keď sme dali požiadavku, odpovedali nám, že sa musíme najskôr opýtať. Vopred nám ale povedali, aby sme sa ani nepýtali. Realita je teda taká, že to nemôžeme urobiť z dôvodu regulátorov.”
Moynihan však povedal, že z obchodného hľadiska by to bez problémov dokázali.
Výskumný tím v Bank of America o kryptomenách aktívne publikuje správy či predikcie do budúcnosti. Banka formálne založila tzv. výskumný tím zameraný na kryptomeny už v júli minulého roka. Najviac sa doposiaľ zviditeľnila banka tak, že v októbri zverejnila dlhšiu správu, v ktorej sa uvádzalo, že digitálne aktíva sú „príliš veľké na to, aby sa dali ignorovať”. Okrem toho, banka taktiež vidí obrovskú príležitosť v metaverze pre celý kryptomenový ekosystém.
Vyzerá to teda tak, že už aj tie najväčšie banky čakajú na reguláciu digitálnych aktív, aby mohli neskôr spokojne s nimi obchodovať. Budeme sa asi musieť zmieriť s tým, že bez súhlasu štátnych orgánov to nepôjde.
Čítaj ďalej: Legendárny investor „The Big Short” Michael Burry varuje pred spotrebiteľskou recesiou