Polygon a Tether
Polygon a Tether. Zdroj: Shutterstock, Satheesh Sankaran

Sieť Polygon má za sebou veľkú udalosť. Tento ekosystém sa dočkal veľkého debutu najväčšieho stablecoinu USDT. Príde na základe tejto udalosti k rastu tokenu MATIC?

Polygon a USDT

Spoločnosť Tether prežíva veľmi búrlivé obdobie plné strachu a obáv. Tentokrát sa však projekt pripája k veľkému ekosystému Polygon.

Stablecoin USDT je tak oficiálne spustený na blockchaine Polygon. Ide o veľmi výrazný krok, ktorý ešte viac navýši vplyv tohto stablecoinu na celý trh. USDT je aktuálne k dispozícii až na 11 blockchainoch ako napríklad Ethereum, TRON, Solana, Algorand, Avalanche, Kusama a ďalší.

A čo na to technologický riaditeľ Tetheru Paolo Ardoino? Neskrýva nadšenie:

Sme nadšení, že môžeme spustiť USDT na Polygone a ponúknuť jeho komunite prístup k najlikvidnejšiemu, najstabilnejšiemu a najdôveryhodnejšiemu stablecoinu v oblasti digitálnych tokenov. Ekosystém Polygon zaznamenal tento rok historický rast a my veríme, že Tether bude mať zásadný význam pri jeho ďalšom rozkvete.

Prečítaj si tiež: Čaká nás zelený jún? Tento mesiac bol väčšinou pre Bitcoin ziskový

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Áno, sieť Polygon je aktuálne najrýchlejšie sa rozvíjajúci blockchain. Beží na ňom viac ako 19 000 decentralizovaných aplikácií. Natívny token MATIC na tieto pozitívne správy reagoval rastom. Zmazal tak značnú časť strát z predošlého obdobia.

Tether tak pokračuje v expanzii. Minulý týždeň spustil nový stablecoin, ktorý je naviazaný na mexické peso. Ide o projekt MXNT. Ten bol zatiaľ spustený v sieti ETH, TRX a Polygon.

Zavedenie stablecoinu viazaného na peso poskytne úložisko hodnoty pre ľudí na rozvíjajúcich sa trhoch a najmä v Mexiku,“ uviedol Ardoino.

Po zlom období plnom obáv sa tak zdá, že sa projekt Tether vracia do starých koľají.

Čítaj ďalej: Populárny analytik PlanB čelí kritike za agresívne a hlúpe predikcie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance