TOP 3 dôvody, prečo držať Ethereum v každom portfóliu

Novinky Prečo má byť Ethereum v každom portfóliu
Prečo má byť Ethereum v každom portfóliu. Zdroj: Shutterstock.com/JoshuaDaniel
BitmarketsBitmarkets

Ethereum (ETH) je druhá najväčšia kryptomena z hľadiska trhovej kapitalizácie. Svoju historicky najvyššiu cenu 4 878,26 $ dosiahol 10. novembra 2021. V súčasnosti sa v čase písania tohto článku obchoduje za približne 2 444,62 $. Pre investorov je náročné vedieť, ktoré z kryptomien by mohli byť z dlhodobého hľadiska ziskové. Z dlhodobého hľadiska je Ethereum medzi špičkou v zozname ziskovosti.

Možnosti NFT

Vývoj nezameniteľných tokenov (NFT) v priestore kryptomien zmenil veľa vecí. V čase písania tohto článku sa trhová kapitalizácia NFT vyšplhala na 10,5 miliárd $. Ethereum je hlavný blockchain, kde sa spúšťa väčšina známych nezameniteľných tokenov. Vo výskumných údajoch spoločnosti Emergenresearch sa očakáva, že trh NFT dosiahne do roku 2030 tržby okolo 130 miliárd $ s odhadovaným ročným rastom 33 %. To znamená, že Ethereum bude veľmi žiadané. Je totižto potrebné platiť poplatky za vytvorenie alebo nákup tokenov na decentralizovaných platformách, ako je OpenSea.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Masívna aktivita používateľov siete Bitcoinu – chystá sa niečo?

Ethereum a jeho ziskovosť

Súčasného klesajúceho trendu sa budú báť iba jednotlivci, ktorí nedávno vstúpili do priestoru kryptomien alebo majú málo vedomostí o histórii Etherea. V súčasnosti je návratnosť investícií do Etherea 619 791 % za posledných šesť rokov a sedem mesiacov. Po rozmachu trhu s kryptomenami v decembri 2017 kleslo Ethereum do roku 2018 na menej ako 90 $. Mnohí si mysleli, že by mohlo klesnúť aj na 0 $. Korekcia trhu, ktorá bola posilnená vývojom decentralizovaných financií, však spôsobila, že jeho cena začala v roku 2020 stúpať, až kým nedosiahla svoju súčasnú historicky najvyššiu cenu. Hoci cena odvtedy klesla o zhruba 50 %, očakáva sa ďalší silný vzostupný trend.

Možnosť zvýšenia poplatkov za plyn

Poplatky za plyn platené ťažiarom sú jedným z faktorov, ktoré udržujú ethereový blockchain aktívny. S rastúcimi poplatkami za plyn sa zvýši aj cena Etherea, pretože držitelia tokenov v blockchaine vyžadujú, aby sa Ethereum obchodovalo v sieti. Údaje z výskumu dostupné na Analyticinsight ukazujú, že sa očakáva, že poplatky za plyn Etherea sa v nasledujúcich dvoch rokoch zvýšia o 500 %. Ak bude mať tento nárast vplyv na cenu Etherea, mali by sme očakávať, že sa do konca roka 2024 bude obchodovať za minimálnu cenu 15 000 $.

Mohlo by ťa zaujímať: Cardano čelí obrovskému maloobchodnému záujmu – vystrelí to cenu?

txbtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.