Cardano a krátkodobí držitelia v sieti
Cardano a krátkodobí držitelia v sieti. Zdroj: Shutterstock.com/AdriaVidal

Binance

Sieť Cardano (ADA) zaznamenala masívny nárast počtu maloobchodníkov, čo sa prejavilo na zostatkoch v peňaženkách krátkodobých držiteľov. Podľa údajov o reťazci poskytnutých spoločnosťou Glassnode sa počet peňaženiek držiacich aktívum 30 dní alebo menej zvýšil o 186 %.

Údaje naznačujú, že krátkodobí obchodníci držia 36 % ponuky kryptomeny. Takýto silný nárast krátkodobého záujmu by mohol súvisieť s trhovými a fundamentálnymi podmienkami, v ktorých sa Cardano momentálne nachádza.

Po zvýšení sadzieb Fedom o 50 bázických bodov pocítila veľká časť trhu s kryptomenami úľavu, čo viedlo k extrémne krátkemu nárastu na trhu. Niektoré meny získali až 40 % za jednu dennú sviečku. Rast však netrval dlhšie ako jeden deň.

ADA/USD 1D
ADA/USD 1D. Zdroj: TradingView

Cardano tiež profitovalo a na trhu získalo 17 % zo svojej hodnoty, čo prinieslo nádej niektorým dlhodobým investorom. Nárast ceny mohol prilákať množstvo retailových investorov, ktorí hľadali vstup do digitálnych aktív.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: TOP 3 altcoiny s vysokým potenciálom a kapitalizáciou pod 3 mld. $

Cardano fundamentálne stále rastie

Len začiatkom apríla zaznamenala sieť Cardana 300 miliónov dolárov vo fondoch uzavretých v rôznych decentralizovaných platformách a smart kontraktoch.

Zatiaľ Cardano čaká na dodanie rôznych decentralizovaných riešení a projektov, ako napríklad stablecoin Djed, ktorý by sa mal stať mostom medzi fiat aktívami a mincami ADA.

Mohlo by ťa zaujímať: Tento novovytvorený metaverzový altcoin získal za deň vyše 600 %!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre