5 investičných zlozvykov z kryptosveta

Novinky Máte aj vy nejaký zlozvyk?
Máte aj vy nejaký zlozvyk? Zdroj: shutterstock.com/Arsenii Palivoda
BitmarketsKvakomat mobil

Zbohatnúť. A to čo najrýchlejšie. To môže byť jeden z hlavných dôvodov, prečo sa veľký počet investorov rozhodlo vstúpiť do sveta kryptomien. Aj keď mnoho z nich si to neprizná a budú tvrdiť, že technológia je tým skutočným dôvodom prečo si kúpili Bitcoin, Litecoin alebo Ethereum ich prvotná motivácia pravdepodobne bola vidina veľkých ziskov. A to vedie ľudí často ku nesprávnym rozhodnutiam, ktoré sú podnecované napríklad chamtivosťou. Poďme si pozrieť 5 najväčších investičných zlozvykov z kryptosveta, ktoré sú často podnietené chamtivosťou a vedú ku veľmi pofidérnym rozhodnutiam pri investovaní do  kryptomeny.

Získajte exkluzívne analýzy a pohľady na trh za 10€ mesačne na webe Trading11

1.Mánia hard forkov

Všetci vieme o tom, čo sa deje s Bitcoinom hneď ako sa oznámi ďalší hard fork. Rovnako vieme, čo sa stane v momente, keď príde ku samotnému hard forku. Obrovské výkyvy ceny (či už nahor alebo nadol) sú úplnou samozrejmosťou. A to neplatí iba pre Bitcoin. Z nejakého neznámeho dôvodu (možno vidina ľahkého zárobku) sa ihneď  po oznámení hard forku (akejkoľvek kryptomeny) ľudia začnú hrnúť a kupovať danú menu. Pritom sa hard fork ani len nemusí stať. Ľudia sú ochotní riskovať, že stratia svoje peniaze len kvôli tomu, že možno, naozaj iba možno príde ku forku z ktorého môžu získať nové forknuté kryptomeny. Ak je okolo nejakej kryptomeny a možného forku naozaj veľa rozruchu, treba radšej počkať čo sa stane po tejto udalosti.

2.Mainnet šialenstvo

Tak ako bolo minulý rok šialenstvo okolo ICO (ktoré stále pretrváva), tento rok sa veľmi do popredia dostáva takzvaný mainnet launch (udalosť, kedy kryptomena spustí vlastnú sieť/blockchain). Minulý rok totižto väčšina kryptomien fungovala ako ERC-20 tokeny. Medzi nimi sa nájde veľa takých, ktoré to tento rok chceli a stále chcú zmeniť. Pri kryptomenách ako TRON alebo EOS mala táto udalosť naozaj veľký efekt na cenu. To však nemusí vždy platiť. Ak sa teda chystáte investovať do kryptomeny iba preto, že ju čaká spustenie mainnetu, tak by ste mali byť veľmi opatrný. Napríklad taký Oyster (PRL) stratil na cene iba preto, že presunul svoj mainnet launch o pár dní neskôr ako bolo pôvodne plánované.

3.Airdrops, Airdrops everywhere

Buďme všetci úprimní, kto z nás by nechcel mať kryptomeny len tak zadarmo? Kúp jednu, druhú dostaneš zadarmo. Určite lákavá ponuka. Stojí to však skutočne za to? Bolo hneď niekoľko projektov, ktoré nám ukázali, že airdropy nie sú zďaleka také výhodne. Napríklad NEO kleslo na cene pri airdrope kryptomeny Ontology.  Iný prípad iba z nedávnej minulosti sa týkal kryptomeny PeepCoin, ktorá po airdrope padla až na 1 Satoshi, po strate 50% na svojej hodnote. Rovnako je aj otázne, koľko airdropov si môže nejaká kryptomena dovoliť predtým, ako úplne stratí kredibilitu a dôveryhodnosť.

4.Viera v pumpu

Niektorí obchodníci v kryptosvete robia svoje rozhodnutia veľmi jednoducho. Ak nájdu kryptomenu, ktorá má pravidelné pumpy, investujú do nej. To by však mali robiť iba skúsení obchodníci (ak vôbec). Pre nováčikov môže byť takéto hranie sa s ohňom veľmi nebezpečné. Pumpy sa totižto môžu odhaľovať pomerne ťažko, kedže na niektoré sa môže čakať hneďniekoľko mesiacov. Vybrať si ale kryptomenu, ktorá má históriu s veľkým množstvom púmp takisto znamená, že takáto kryptomena môže kedykoľvek stratiť na hodnote. Bez varovania a niekedy aj bez nejakého jasného a logického dôvodu. Práve preto sú takéto investície veľmi riskantné.

5.Prehypovaná kryptomena

Veľmi jednoduchý spôsob ako stratiť peniaze. Veľa z vás si možno povie, že takej hlúpej a očividnej chyby ako investície do prehypovavanej kryptomeny sa nikto z vás nedopustí. Nechať sa ale zlákať do takejto investície prostredníctvom napríklad FOMO alebo hypu, však môže byť veľmi jednoduché. Ak teda niektorá kryptomena deklaruje, že vyrieši všetky problémy sveta, vylieči všetkých chorých a prinesie mier na našu planétu, buďte veľmi skeptickí. Nikto z nás nehovorí, že by ste do takejto kryptomeny investovali, avšak v kryptosvete sa nachádza náramné množstvo projektov, ktoré znejú presne takto “dôveryhodne a lákavo.”

V kryptosvete nikto nič nedaruje a nemôže darovať. Tento svet je totižto veľmi mladý na to, aby sa dalo niečo garantovať. Je ešte veľa projektov, ktoré prežívajú iba vďaku obrovskému nadšeniu z minulého roku. Avšak dôveryhodným projektom trvá niekoľko rokov, aby dokázali presvedčiť o svojom potenciáli a zanietení.

Záver

Aj napriek tomu, že hneď niekoľko z vyššie spomenutých udalostí skutočne priniesli zisky, spoliehať sa iba na hype, airdrop, spustenie mainnetu, pumpu alebo hard fork nie je veľmi rozumné. Preto pred akoukoľvek investíciou by ste sa mali uistiť, že neinvestujete iba kvôli danému dôvodu. Najprv by ste sa mali pozerať na technológiu, spolupráce, aký problém riešia a ako ho riešia, tím za projektom, či je ich vízia splniteľná a až potom na ostatné udalosti.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
cryptovest.com

Freedum fighters PCOkazio mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.