Cena Bitcoinu a ostatných kryptomien je stále predmetom vášnivých diskusií. Yukio Noguchi, renomovaný japonský ekonóm a poradca pre výskumné centrum Business and Finance Waseda University tvrdí, že nemožno očakávať, že cena Bitcoinu sa opäť rýchlo zvýši. Noguchi poukazuje na to, že cena BTC je v súčasnosti takmer tretinou toho, čím bola v decembri minulého roka. Verí, že ľudia už nikdy neuvidia taký rýchly a masívny nárast ceny BTC ako minulý rok, pretože teraz je možné obchodovať s Bitcoin futures.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Futures znížili cenu Bitcoinu

Yukio argumentuje, že zavedenie termínovaných obchodov značne znížilo cenu. Vyhlásil, že cena Bitcoinu bola bublinou a teraz sa vraciame k normálnym hodnotám. Taktiež Federálna banka v San Franciscu vo svojej správe naznačila, že pokles cien spôsobilo zavedenie obchodovania s Bitcoin futures. Noguchi poukazuje na článok zverejnený 7. mája Federálnou rezervnou bankou v San Franciscu. Tu je kľúčová pasáž:

„Od založenia Bitcoinu v roku 2009 až do polovice roka 2017 zostávala jeho cena pod hodnotou 4000 USD. V druhej polovici roka 2017 dramaticky stúpla na takmer 20 000 USD, ale od polovice decembra 2017 rýchlo spadla. Najvyššia cena sa zhodovala so zavádzaním burzových obchodov na burze Chicago Mercantile Exchange. Rýchly nábeh a následný pokles cien po zavedení futures nevyzerá ako náhoda. Skôr je to v súlade s obchodným správaním, ktoré typicky sprevádza zavedenie termínovaných obchodov pre aktíva.”

Tip redakcie: Drogy, zbrane, obchod s ľuďmi a anonymné kryptomeny

Noguchi trvá na tom, že rast ceny Bitcoinu nie je pravdepodobný

Noguchi trvá na tom, že väčšina investorov v skutočnosti očakáva, že ceny Bitcoinu budú naďalej klesať, najmä keď niektorí veľkí obchodníci môžu zarobiť peniaze na „short” krypto obchodoch. Tiež sa domnieva, že investori ešte očakávajú pokles cien, pretože majú pocit, že kryptomeny môžu získať za lacné peniaze. Noguchi však prekvapivo tvrdí, že je to dobrá vec. Keďže cena Bitcoinu klesá, stáva sa atraktívnejším prostriedkom na zasielanie peňazí.

Môže vás zaujímať: [Analýza] Bitcoin je pod 6000 $ – cesta dole je otvorená

Na záver

Čo si myslíte vy, kam až môže Bitcoin klesnúť? Kedy nastane ten zlomový bod, keď bude stačiť možno len malý impulz, ktorý naštartuje tie milióny malých investorov, ktorí vlastne stáli za jeho minuloročným vzostupom?

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj: Bitcoin.com