Ontology spustí 30. júna svoj vlastný MainNet

BITmarkets BITmarkets

Ontology, čínska platforma pre decentralizované ekosystémy, ktorá je momentálne 20. najcennejšou kryptomenou (podľa metriky Coinmarektcap) spustí 30. júna 2018 svoj vlastný MainNet.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne.

Základy Ontology

Ontology je projekt zameraný na zlepšenie podnikania, predovšetkým na uľahčenie interoperability, digitálnej identity a umožnenie lacného sprocesovania veľkého množstva transakcií. Protokol sa svojím spôsobom vyvinul z NEO, ktorého zakladateľ Da Hongfei je CEO pre Ontology. Zároveň sú NEO aj Ontology dcérskymi spoločnosťami Onchain-u.

Natívnym tokenom Ontology je rovnomenná mena, ktorá vznikla airdropom pre držiteľov NEO v marci 2018. Maximálna supply ONT tokenov je 1 miliarda. Vzhľadom k prepojeniu s NEO, aj v prípade ONT, existuje forma duálnej meny – Ontology GAS (ONG), ktorá spĺňa rovnakú funkciu ako NEO GAS. Viac o princípe a fungovaní NEO GAS si môžete prečítať v našom článku tu.

Mohlo by vás zaujímať:  Airdrop – základné informácie o fenoméne dnešnej doby

Spustenie MainNetu

Ako sme uviedli vyššie, Ontology používa model dvoch tokenov(ONT a ONG). Po spustení MainNetu sa budú ONT tokeny transferovať na túto sieť, pričom ONG sa pre držiteľov tejto meny začne uvoľňovať postupne. Celý proces migrácie tokenov bude trvať tri mesiace, čo má zabezpečiť dostatok času všetkým vlastníkom ONT.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Proces migrácie bude môcť prebehnúť dvomi formami

A, automatický mapping – v prípade, že tokeny držíte na burze, ktorá bude daný mapping podporovať, nemusíte spraviť nič, nakoľko burza vykoná všetky potrebné kroky za vás.

B, manuálna metóda – pre túto cestu je potrebné mať účet v NEO wallet a ONTO (komplexný decentralizovaný klient, ktorý obsahuje peňaženku, ktorá bude zverejnená v júli 2018). ONTO a NEO Wallet budú používať rovnaký privátny kľuč a WIF (Wallet Import Format).

Ak si vyberiete manuálnu cestu migrácie tokenov, je dôležité aby ste:

  • Poslali na novú adresu iba ONT tokeny. V prípade, že pošlete inú menu, je vysoká pravdepodobnosť, že o danú čiastku prídete
  • Keďže MainNet ONT je nedeliteľný (najmenšia jednotka je 1 ONT), je možné migrovať iba celé jendotky
  • Migráciu si vyskúšajte najskôr s malým množstvom ONT, aby ste sa uistili, že sa nevyskytne žiadny problém
  • Keďže NEO a ONTO peňaženky budú zdielať rovnaký verejný aj privátny kľuč, nikde tieto informácie nezverejňujte a držte ich v bezpečí. Ideálne na offline úložisku, alebo v papierovej forme.

Záver

Na záver ešte pár FAQ.

  • aktuálny zoznam búrz, ktoré vám zmigruju ONT tokeny na Ontology MainNet je nasledovný: Binance, Huobi, OKEx, Upbit, KuCoin, Gate.io a CoinEgg.
  • hardvérová peňaženka Nano Ledger do dnešného dňa nevydala oficiálne stanovisko ohľadom podpory automatickej migrácie
  • migrácia tokenov bude v prípade zvolenia manuálneho procesu trvať približne 24 hodín
  • aktuálny stav migrácie bude po spustení MainNetu možné sledovať na stránke https://swap.ont.io Po vložení vašej ONT adresy sa vám zobrazí aktuálny stav procesu (waiting processing, currently processing, complete)
  • migráciu treba uskutočniť do 1. októbra 2018, 00:00 (UTC+8). V prípade, že to nestihnete, vaše ONT ostanú na NEO blockchaine a nebude ich už možné preniesť na Ontology MainNet
  • ONG sa vám začnú generovať akonáhle ich prenesiete ONT na Ontology MainNet

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
coindesk.com
medium.com
cryptobriefing.com
coincentral.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.