3 kvalitné a ziskové kryptomeny, ktoré sa oplatí použivať na staking

Titulky
3 kryptomeny na staking. Zdroj: shutterstock.com/Niphon Subsri
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Väčšina búrz v súčasnosti ponúka rôzne služby, ktoré investorom umožňujú počas klesajúceho trhu zhodnocovať svoje investície. V dnešnom článku sa pozrieme na tri kryptomeny, ktoré sa oplatí použiť na staking.

Kritéria, podľa ktorých sme tento výber vytvorili, sú:

  • Kvalitný projekt s vysokým potenciálom zhodnotenia v budúcnosti
  • Nízka inflácia kryptomeny
  • Ročné percentuálne zhodnotenie kryptomeny v stakingu

1. Cosmos

Prvou kryptomenou je projekt Cosmos. Ako už iste viete, ide o jeden z projektov, ktorý vznikol s cieľom vyriešiť problémy, ktoré trápia sieť Ethereum, teda transakčnú rýchlosť, vysoké poplatky, škálovateľnosť a negatívne vplyvy konsenzu Proof of work na životné prostredie. Cosmos spolu s Cardanom, Polkadotom či Avalanchom predstavuje riešenia, ktoré dodnes Ethereum neodstránilo ani po vylepšení The Merge.

Podľa predikcií niektorých analytikov má Cosmos skrytý veľký potenciál a v budúcnosti môže ešte investorov prekvapiť, keďže na sieti sa veľmi intenzívne pracuje. Token ATOM možno v súčasnosti stakovať v ročnom percentuálnom zhodnotení 35,86 % na burze Binance v rozpätí 120 dní.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: 4 dôvody, prečo kryptomena Highstreet priťahuje pozornosť investorov

ATOM, DOT a HNT

ATOM, DOT a HNT. Urobené cez: Infogram

2. Polkadot

Polkadot je v mnohom podobný kryptomene Cosmos, pretože sa zameriava na podobné problémy, ale ponúka riešenia inými spôsobmi. Jedným z nich sú tzv. parachainy, ktoré vytvárajú akúsi medziblockchainovú sieť väzieb medzi projektami. Polkadot sa ďalej vyznačuje nízkymi transakčnými poplatkami, kvalitným vývojárskym tímom a transparentnosťou. Token DOT tiež čelí spomedzi Proof of stake kryptomien druhej najmenšej inflácii (na prvom mieste je token BNB).

Polkadot môžete stakovať tiež na burze Binance so zhodnotením 20,98 % po dobu 120 dní.

3. Helium

Poslednou kryptomenou je blockchain Helium. Ak sledujete pravidelne naše spravodajstvo, viete, že Helium patrí medzi jeden z mála blockchainov, ktorý poskytuje reálne a praktické služby, čo sa o väčšine kryptomien nedá povedať. Vývojári dokonca nedávno uzavreli spoluprácu so známou firmou T-mobile, čo len utvrdilo investorov v tom, že token HNT a sieť Helium má reálne využitie a napreduje.

HNT možno zhodnocovať na burze Binance v zisku 4,59 % za 90 dní. Oproti predchádzajúcim kryptomenám ide o nižší zisk, no tu je na mieste si pripomenúť, že Helium je stále nízkokapitalizovaná kryptomena, ktorá sa nachádza v rebríčku až na 60. mieste. Priestor na rast v prípade ešte väčšej adopcie tu rozhodne je.

Stakujete niektoré z vyššie uvedených kryptomien? O svoj názor sa môžete podeliť v komentároch.

Čítaj ďalej: Mediálna kryptomenová kauza? Schiff ostro kritizuje Saylora, ktorý údajne manipuloval Bitcoinom!