4 dôvody, prečo kryptomena Highstreet
4 dôvody, prečo kryptomena Highstreet. Zdroj: shutterstock.com/WindAwake

Dnes sa spoločne pozrieme na kryptomenu Higstreet. Keďže ide o projekt, ktorý si v posledných dňoch získal pozornosť veľkých investorov, je na mieste otázka, aké výhody a príležitosti poskytuje tento blockchain svojim používateľom. Konkrétne sa zameriame na 4 dôvody, prečo sa túto sieť a token HIGH oplatí sledovať v dlhodobom horizonte.

1. Metaverzum priťahuje investorov

Kryptomena Highstreet patrí do kategórie metaverzových sieti, ktoré sa špecializujú na sektor play to earn (P2E). Ide o tzv. MMORPG sieť, ktorej cieľom je odstrániť hranice medzi virtuálnym a fyzickým svetom, a to tak, že prepája fyzické nakupovanie s nakupovaním vo virtuálnej metaverzovej realite. Preto sa o produktoch siete Highstreet hovorí ako o fygitálnych, teda fyzicko-digitálnych. Dôležitým prvkom siete je hranie, ktoré umožňuje používateľom celý hrací proces monetizovať, ako sme už zvyknutí pri sektore P2E.

Highstreet má prvky MMORPG
Highstreet má prvky MMORPG. Highstreet

Metaverzum je sektor kryptomien, ktoré je na vzostupne a priťahuje stále viac investorov. Prepojenie zábavy, hrania, nakupovania a zarábania je kombinácia, ktorá je lákavá aj pre väčších investorov, ako ukazuje nárast investícií v odvetví metaverza a webu 3.0. Preto ak hľadáte projekt s nízkou kapitalizáciou, Highstreet je jednou z možností.

2. Zefektívnenie nákupu a spolupráce s firmami

Pri výhode nakupovania v metaverzovej realite ešte ostaneme. Veľkou výhodou pre používateľov siete je mechanizmus, ktorý prepája virtuálny nákup s prevzatím tovaru vo fyzickej predajni. Ako to funguje? Kupujúci si zakúpi predmet, o ktorý má v reálnom živote záujem, vo forme NFT. Následne vďaka integrácii s aplikáciou Shopify si môžu hráči/používatelia uplatniť so zakúpeným NFT nárok na fyzický predmet v kamennom obchode. Benefitom nákupu v metaverze je aj prístup k limitovaným edíciám, ku ktorým sa inak nakupujúci nedostanú.

Ako môžete vidieť, ide o praktickú a užitočnú funkciu, ktorá zefektívňuje nakupovanie a urýchľuje celý proces. Negatívom, ktoré je nutné spomenúť, napríklad pokiaľ ide o oblečenie, je, že ťažko si ho viete odskúšať, ak ho vlastníte najprv vo forme NFT :-). To je však problém aj internetových objednávok oblečenia aj v súčasnosti.

Ukážka z metaverza Highstreet World
Ukážka z metaverza Highstreet World. Zdroj: Highstreet

Čítaj tiež: Bitcoin nikdy nemusí dosiahnuť hodnotu 100 000 dolárov. Prečo?

3. Highstreet World – monetizácia hrania

Ako sme vyššie uviedli, Highstreet World je virtuálny metaverzový svet s prvkami MMORPG, kde hráči môžu plniť rôzne úlohy (questy), získavať nehnuteľnosti prostredníctvom Initial Home Offerings (IHO) či zabíjať príšery. Kreatívnym prvkom je aj budovanie vlastného domova, ktorý hráči môžu dekorovať, vylepšovať, stretávať sa v ňom s inými hráčmi či streamovať videá. Za vlastnenie nehnuteľností získavajú hráči aj benefity v podobe zárobkov, čo je jedna z monetizačných výhod tohto metaverzového sveta. Ak vám to trochu pripomína prvky z hernej série The Sims, nemýlite sa.

4. Token HIGH a súčasná cena

Utilitným token siete je token HIGH. Celková zásoba mincí je 100-miliónov, pričom postupne sú mince vypúšťané do obehu ruka v ruke s tým, ako napreduje vývoj siete. Ako pri iných projektoch tohto typu, aj v prípade Highstreet token HIGH slúži na stakovanie a využívanie v rámci ekosystému Highstreet. V Highstreet World môžete token využívať na nákup predmetov a nehnuteľností v metaverze.

Kryptomena Highstreet. Základná charakteristika
Kryptomena Highstreet. Základná charakteristika. Vytvorené cez: Infogram

Kryptomena je k dispozícii na burze Binance, kde minulý týždeň patrila medzi najviac nakupované kryptomeny. V čase písania tohto článku sa obchoduje HIGH za 1,41 dolára. V rebríčku kryptomien podľa celkovej kapitalizácie sa umiestnil na 621. mieste. Maximum dosiahol v decembri roku 2021 na cene 40,26 dolára. Od maxima je teda vzdialený až 96,49 %, čo vytvára priestor pre veľké zhodnotenie v ďalšom rastúcom cykle.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Záverečné zhrnutie

Najväčšími benefitmi projektu Highstreet teda sú:

  • Metaverzová realita a prvky P2E, ktoré sú na vzostupe a tešia sa veľkej popularite.
  • Prepojenie fyzického nákupu s digitálnym vlastnením tovaru v podobe NFT.
  • Prvky MMORPG, ktoré umožňujú používateľom zarábať na ekosystéme Highstreet.
  • Ide o nový projekt s nízkou kapitalizáciou a tokenom HIGH, ktorý je vyše 96 % od svojho maxima.

Pomohol vám zorientovať sa tento článok v kryptomene Highstreet? Ako vnímate sektor metaverza? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári.

Čítaj tiež: 5 kryptomien na burze Binance, ktoré napriek poklesom na trhoch rástli aj o 188 %!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance