T-mobile uzavrel spoluprácu s firmou Helium
T-mobile uzavrel spoluprácu s firmou Helium. Zdroj: shutterstock.com/nikkimeel

Známy telekomunikačný gigant oznámil spoluprácu so zakladateľmi firmy Nova Labs, ktorá stojí za projektom Helium (HNT). Cieľom spolupráce je kooperácia pri spustení novej mobilnej služby 5G, ktorá má umožniť používateľom siete zarábať kryptomeny.

T-mobile sa zaujíma o kryptomeny

Spoločnosť T-mobile uzavrela avizovanú dohodu o spolupráci na niekoľko rokov. Pre projekt Helium je to významná správa, keďže vďaka značke T-mobile sa dostane do širšieho povedomia verejnosti. Nova Labs plánuje spustiť tzv. Helium Mobile, ktorý má rozšíriť služby v rámci siete Helium 5G. Predplatitelia vďaka spolupráci oboch firiem budú mať možnosť používať Helium Mobile aj 5G sieť T-Mobilu.

Generálny riaditeľ Nova Labs Amir Haleem sa na adresu novej spolupráce vyjadril:

Spoločnosť Nova Labs je odhodlaná vybudovať decentralizovanú sieť. Naša nová dohoda so spoločnosťou T-Mobile poskytuje našim predplatiteľom celoštátne pokrytie 5G a umožňuje nám ponúkať mobilné produkty a služby, ktoré využívajú obe siete. Infraštruktúra 5G môže byť dostupná pre každého oveľa rýchlejšie, ak umožníme komunite, aby pomohla vybudovať a používať sieť Helium, najmä na ťažko dostupných miestach.“

Mobilná služba spoločnosti Helium by mala byt spustená v budúcom roku. Jej pokrytie bude predovšetkým v USA, no časom sa rozšíri aj na ostatné kontinenty.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: XRP masívne rastie, črtá sa obrovské prekvapenie v súdnom spore

Hot spoty spoločnosti Helium
Hot spoty spoločnosti Helium. Zdroj: Helium

Projekt Helium

O kryptomene Helium sme vás v minulosti už viackrát informovali. Známy kryptomenový analytik z kanálu Coin Bureau sa o projekte vyjadril, že v budúcnosti bude patriť medzi najlepšie kryptomeny. Na rozdiel od mnohých iných krypto projektov, ktorých hodnota spočíva len na marketingu a sľuboch, Helium poskytuje už dnes reálny produkt v podobe decentralizovaného internetu. Preto sa aj sieť zvykne nazývať ako decentralizovaný internet, resp. internet zariadení.

Používatelia, ktorí prevádzkujú uzly, za svoju činnosť získavajú odmeny v natívnom tokene HNT. Sieť bola spustená v roku 2019 a podľa správ spoločnosti je na celom svete vyše 900 000 hot spotov. Token HNT sa v čase písania článku obchoduje za 4,56 dolára. Z hľadiska celkovej kapitalizácie sa Helium nachádza na 87. mieste. Viac informácií o projekte nájdete na oficiálnej stránke kryptomeny.

Ste fanúšikmi/fanúšičkami kryptomeny Helium? Myslíte si aj vy, že má tento projekt reálne využitie aj v budúcnosti? Podeľte sa o svoj názor v komentároch.

Čítajte ďalej: TOP 3 rozvíjajúce sa kryptomeny, ktoré sa oplatí sledovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance