12. decembra štartuje Bakkt, najväčšia nádej na otočenie trendu kryptomien

BITmarkets BITmarkets

Dnes oznámil prevádzkovateľ NYSE (New York Stock Exchange) spustenie BTC futures na svojej novej platforme Bakkt. To prebehne 12. decembra 2018. K tomuto dátumu s očakávaním vzhliada mnoho investorov, pretože Bakkt privedie s veľkou pravdepodobnosťou nových, inštitucionálnych investorov. 

Next Day Bitcoin

Bakkt bude prevádzkovať spoločnosť ICE, ktorá je druhým najväčším prevádzkovateľom búrz na svete. Mnoho investorov tak považuje ICE za záruku bezpečnosti. Bakkt tiež podlieha platobným reguláciám CFTC (Commodity Futures Trading Commission), čo by malo prilákať ďalších inštitucionálnych investorov, ktorí sa zatiaľ báli vstúpiť do neregulovaného prostredia.

Zatiaľ čo mnoho investorov očakávalo ETFs, ktoré neprešli cez komisiu SEC, Bakkt zvolil inú cestu. Na platforme sa bude BTC obchodovať “fyzicky“. To znamená, že ten, kto bude na platforme obchodovať BTC, dostane tiež toto BTC “fyzicky” na účet. V tom spočíva aj hlavný rozdiel od nedávno diskutovaných ETFs. Fakticky to znamená, že nielen Bakkt, ale aj obchodníci na burze budú môcť skutočne BTC vlastniť, a nie iba stávkovať na jeho vzostup či prepad, a následne sa vyrovnávať v dolároch.

Súčasťou Bakkt bude tiež regulované a bezpečné úložisko. To je ďalšou výbornou správou pre inštitucionálnych investorov, resp. pre celý kryptopriestor, pretože budú nastavené nové štandardy skladovania BTC na burzách.

Tip redakcie: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Starbucks vstupuje do kryptosveta

Starbucks je prvou (veľkou) lastovičkou, ktorá pomocou platformy Bakkt vstúpi do kryptosveta. Spoločnosti ICE a Starbucks spolupracovali na vývoji platformy a Starbucks sa ju chystá využívať na špecifický účel. Pomocou prepojenia ich mobilnej aplikácie a Bakktu bude možné začať platiť v Starbucks pomocou BTC.

Je nutné poznamenať, že Starbucks nebude dostávať BTC. Pomocou Bakktu sa pri zaplatení BTC rovno zamenia za doláre, ktoré budú následné pripísané na účet spoločnosti. Aj tak je to veľký krok, pretože to bude prvá naozaj veľká a nadnárodná spoločnosť, ktorá sa pre tento krok rozhodla. Za zmienku tiež stojí, že na celom projekte sa významne podieľal aj ďalší gigant – firma Microsoft.

Inštitúcie sa blížia

Hoci sa nachádzame v pomerne negatívnom období, zdá sa, že sa blýska na lepšie časy. S príchodom Bakktu sa otvorí priestor pre inštitucionálnych investorov, ktorý nemá v histórii obdoby. V podstate totiž neexistuje dôveryhodnejší hráč, ktorý by mal priniesť inštitúcie do kryptosveta, než je ICE.

Podceňovať nemôžeme ani fakt, že desiatky miliónov zákazníkov Starbucks získajú možnosť platiť pomocou BTC. To je samo osebe skvelou správou pre kryptomeny. Ešte lepšou správou je, že túto službu budú môcť využiť aj ďalšie spoločnosti, ktoré chcú umožniť používateľom využívať platidlo podľa svojej voľby. Zároveň sa tieto spoločnosti nebudú musieť báť šialenej volatility kryptomien, pretože platforma automaticky zamení BTC za doláre.

Tip redakcie: Univerzita Yale investuje do kryptomien až 400 miliónov dolárov

Záver

12. december sa dnes stal dátumom, na ktorý by sa mali upierať pohľady vlastníkov kryptomien. Bakkt môže radikálne zmeniť situáciu na trhu a priviesť dlhoočakávaných inštitucionálnych investorov do sveta kryptomien. Konečne totiž vznikne úplne regulovaná burza, kde budú môcť inštitúcie bezpečne obchodovať BTC.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Zdroj:
cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.