[Správy] Blockchain inžinieri zarobia 150 až 175 tisíc USD • Do Binance investoval singapurský štátny podnik • Johnny Depp vstupuje do kryptosveta…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Blockchain inžinieri zarobia 150 až 175 USD • Do Binance investoval singapurský štátny podnik • Johnny Depp vstupuje do kryptosveta • Stane sa Bitcoin svetovou rezervnou menou? • Ťažba: Samsung začína s výrobou 7 nm LPP procesorov

Blockchain inžinieri zarobia 150 až 175 USD

Napriek poklesu na kryptotrhu sa zvýšila potreba blockchain inžinierov. Podľa sanfranciskej spoločnosti Hired požiadavka na softvérových inžinierov s blockchainovým pozadím vzrástla od decembra o neuveriteľných 400 %.

Spoločnosti zistili, že na to, aby postavili kvalitné kryptoprodukty alebo služby, potrebujú softvérových inžinierov s pozadím a so skúsenosťami v tejto oblasti. Blockchain inžinieri musia kódovať v jednom z programovacích jazykov, ako je Java, JavaScript, C + +, Go, Solidity a Python. Okrem toho majú mať zručnosti v oblasti vytvárania sietí, návrhu databáz a kryptografie.

Hlad po blockchain inžinieroch zvyšujú aj hi-tech giganti ako Facebook, Amazon, Microsoft a IBM, ktorí hľadajú aj odborníkov na blockchain. Niet sa teda čomu čudovať, že sa platy blockchain inžinierov pohybujú medzi 150 000 až 175 000 USD. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Do Binance investoval singapurský štátny podnik

Binance, jedna z popredných svetových kryptobúrz, získala finančné prostriedky od singapurskej štátnej firmy Temasek Holdings. Investovanie sa uskutočnilo prostredníctvom skupiny Vertex Ventures, Temasek, ktorá sa venuje rizikovému kapitálu. Investícia je určená na financovanie vývoja fiat-to-crypto burzy v Singapure. Spoločnosť neoznámila presnú výšku investície. Podnik je spoločne podporovaný pobočkami spoločnosti Vertex v Číne, juhovýchodnej Ázii a v Indii. Po tom, čo sa Binance stala vedúcou kryptoburzou v priestore crypto-to-crypto, teraz expanduje na trhu fiat-to-crypto. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Johnny Depp vstupuje do kryptosveta

Viaceré celebrity prepožičali svoje mená kryptomenovým projektom. Väčšinou to však nedopadlo dobre. Najnovším príkladom je to, že Floyd Mayweather and DJ Khaled boli obžalovaní za podporu ICO, ktorá sa ukázala byť podvodom. Avšak najnovší projekt, ktorý prinesie celebrity na palube, sa javí ako legitímny, a jeho predpredaj stúpol na 575 miliónov dolárov. Tento konkrétny projekt je TaTaTu a jeho partnerom sa stal Johnny Depp. TaTaTu je platforma sociálnej zábavy, ktorú spravuje Andrea Iervolino. Platforma používa tokeny, ktoré sa obchodujú na burze Liquid.

Partnerstvo medzi Deppom a TaTaTu znamená, že partneri budú spolu vytvárať nový filmový a digitálny obsah. Iervolino to urobí prostredníctvom svojej AMBI Media Group, zatiaľ čo Depp bude pracovať pod jeho produkčnou spoločnosťou Infinitum Nihil. Podrobné informácie o partnerstve neboli zatiaľ zverejnené. Napriek tomu je vzrušujúce mať v kryptosvete niekoho takého slávneho ako Johnny Depp, ktorý sa zapojí do platformy zameranej na kryptomeny. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Stane sa Bitcoin svetovou rezervnou menou?

Na konci tohto mesiaca oslávi Bitcoin desaťročie existencie. Prvá a vedúca kryptomena má za sebou niekoľko vzostupov a pádov. Bitcoin sa stal predmetom širokých diskusií. V nedeľu vydal Wall Street Journal článok, v ktorom dvaja autori diskutujú o tom, či sa Bitcoin môže stať dominantnou menou, alebo nie.

Argumenty pre

Podľa Lisy Ellis, partnerky a senior analytičky spoločnosti MoffettNathanson LLC, je odmietanie ETF a súčasný medvedí trh bežnou súčasťou rastového cyklu všetkých technológií. Verí, že existuje potreba alternatívnej rezervnej meny, pretože 98 krajín malo infláciu väčšiu ako 10 % aspoň raz za posledných 10 rokov.

Čo sa týka rozpätia, Ellis hovorí, že implementácia lightning networku vyrieši túto otázku. Je presvedčená, že ak Japonsko, Austrália a USA pokročia smerom k lepšej klasifikácii kryptomien, bude nasledovať regulácia a urýchli sa tempo ich prijatia.

Argumenty proti

Tim Swanson, zakladateľ a riaditeľ výskumu spoločnosti Post Oak Labs, má opačný názor. Tvrdí, že teoretická hodnota Bitcoinu je podozrivá, pretože nesúvisí s hodnotou založenou na úžitku. Ďalej hovorí, že väčšina transakčných aktivít nesúvisí s adopciou, ale so špekulatívnym obchodovaním. Takisto tvrdí, že väčšina investorov sa nezaujíma o prijatie, pretože majú prístup k iným platobným metódam. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Ťažba: Samsung začína s výrobou 7 nm LPP procesorov

V poslednej dobe výrobcovia Bitcoin ťažobných zariadení zvyšujú dopyt po vysoko výkonných a účinných čipoch. Momentálne ich produkuje iba niekoľko výrobcov. Elektronický gigant Samsung oznámil, že dokončil všetky procesy spojené so 7-nanometrovým LPP (Low Power Plus) pomocou extrémnej ultrafialovej (EUV) litografickej technológie. Viacero z popredných svetových výrobcov vyrába 10 nm čipy, ale len niekoľkí vyrábajú 7 nm čipy.

Spoločnosti Canaan, Bitmain, Ebang, GMO a ďalšie oznámili výrobu nových ťažobných sád s 10 nm, alebo so 7 nm čipmi. Niektoré spoločnosti odhalili, že buď pracujú s taiwanskou TSMC alebo so spoločnosťou Samsung. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.