George Soros investoval do kryptomenových spoločností
George Soros investoval do kryptomenových spoločností. Zdroj: shutterstock.com/GIACOMO MORINI/Rabanser

Jeden z najznámejších a najdiskutovanejších investorov George Soros opäť potvrdil svoj postoj voči kryptomenovému odvetviu. Podľa najnovších informácii, ktoré zverejnil portál Coindesk, fond Georga Sorosa investoval do veľkých kryptomenových spoločností a to aj napriek nedávnym a stále prebiehajúcim udalostiam v USA.

George Soros zvyšuje záujem o kryptomeny

Fond svetoznámeho investora Georga Sorosa investoval do kryptomenových spoločností Marathon Digital, MicroStrategy a Silvergate Bank. Ide o veľmi pozitívnu správu, keďže aj napriek negatívnym udalostiam, ktoré odštartoval Gary Gensler, záujem veľkých obchodníkov neutícha.

Podľa oznámenia Soros Fund Management z konca roka 2022, fond investoval do nákupu dlhopisov kryptomenových spoločností, ktorých portfólio obsahuje najmä bitcoin. V prípade spoločnosti Marathon Digital ide o investíciu v celkovej hodnote viac ako 39 miliónov dolárov.

Fond investoval aj do známej spoločnosti Michaela Saylora a to prostredníctvom 50 000 akcii. Práve táto spoločnosť je považovaná za jedného z najväčších držiteľov bitcoinu. Sorosov fond investoval aj do banky Silvergate, ktorej hlavným zameraním sú práve kryptomeny.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

 

Premýšľate nad investíciou?

Ak sa zamýšľate nad investíciou do kryptomien, v súčasnosti veľkí hráči upierajú svoju pozornosť hlavne na kryptomenové projekty zamerané na umelú inteligenciu. Práve tieto projekty odštartovali novú mániu.

Rok 2023 sa tak môže niesť na vlne umelej inteligencie, ktorá je považovaná za fenomén. Technológia a vývoj spoločne napredujú a tak sa dá očakávať, že bude v budúcnosti veľká časť ľudskej práce nahradená umelou inteligenciou. Z tohto pohľadu je potenciál naozaj výrazný.

V súčasnosti tak najvýraznejší rast zaznamenávajú projekty ako ChatGPT, SingularityNET alebo Fetch.ai.

Viac si o týchto kryptomenách môžete prečítať v našej sérii článkov:

Stále sa ale treba držať toho, že ide o riziko, ktoré počas posledných dní výrazne vzrástlo a preto je dobré dbať na opatrnosť. Svet kryptomien môže postihnúť výpredaj, ako sme vás už informovali aj v našom článku.

Čítaj ďalej: Kevin O’Leary prichádza s hrozivým varovaním pre kryptomeny – Binance čakajú veľké problémy a výsledkom bude pád väčšiny projektov