Kryptomeny čelia hrozbe
Kryptomeny čelia hrozbe. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski/Vladimka production

Rok 2023 by mal so sebou priniesť odpovede na množstvo nezodpovedaných otázok, ktorým čelia kryptomeny. Touto témou sa zaoberal aj známy analytik Kevin O’Learyd. Jeho ktorého slová citoval denník Daily Hodl. Budú kryptomeny čeliť vážnym problémom?

Kryptomeny čelia hrozbe

Podľa známeho analytika sa sektor kryptomien ocitol pred vážnou hrozbou. Kevin O’Leary očakáva, že masívny nápor regulátorov zasiahne všetky kryptomenové spoločnosti na čele s burzou Binance.

Práve táto spoločnosť je naďalej považovaná za jeden z najbezpečnejších prístavov v tomto odvetví, a to aj napriek tomu, že sa v poslednom období vynára množstvo otázok, ktoré vyústili až do nedávneho pozastavenia výberov v amerických dolároch.

Viac si môžete prečítať v našom článku: Aktuálne: Burza Binance v problémoch? Pozastavuje všetky výbery v amerických dolároch

Kevin O’Leary svoje slová predniesol v rozhovore s ďalším známym kryptomenovým analytikom Scottom Melkerom.

Žiadne z mojich aktív nemám a ani nebudem mať na neregulovaných burzách a je jedno, či sú centralizované alebo decentralizované. Obávať by sa mali aj ľudia, ktorí majú svoje prostriedky vložené na burze Binance. Práve táto burza bude čeliť veľkému tlaku zo strany regulačných orgánov. Očakávam, že sa celý tento proces odohrá ešte tento rok a výsledkom bude, že viac ako 10 000 kryptomien padne na absolútnu nulu. Dôvod? Sú bezcenné a nemajú žiadnu budúcnosť,“ uviedol Kevin O’Leary.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Podľa známeho portálu Statista je aktuálne na trhu aktívnych 8 685 kryptomien, ktorých počet od februára 2022 výrazne klesol z počtu 10 397.

Aktuálny počet kryptomien
Aktuálny počet kryptomien. Zdroj: Statista

Z celkového počtu kryptomien je málo tých, ktoré dokážu prežiť. Prakticky každý rok sme svedkami rastu niektorých typov kryptomien. Aktuálny boom prežívajú kryptomeny so zameraním na umelú inteligenciu a jej využitie v reálnom svete.

Na základe makroekonomického vývoja sa dá predpokladať, že sa prijatie kryptomien v globálnom meradle zvýši, čo sa odzrkadlí aj na cenovom vývoji kryptomien s vysokým potenciálom. Aj v tomto prípade však treba dbať na opatrnosť.

Ak hľadáte kryptomeny, ktoré môžu v tomto roku preraziť, prečítajte si náš nedávny článok: Kryptomeny s veľkým potenciálom, ktoré by si nemal prehliadnuť