Kryptomeny s veľkým potenciálom, ktoré by si nemal prehliadnuť

Novinky Top kryptomeny na nákup
Top kryptomeny na nákup. shutterstock.com/rzoze19/speedshutter Photography
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomenový trh zažíva posledný mesiac značný rast a stále viac a viac ľudí sa zaujíma o altcoiny. Trhu aktuálne dominujú hlavne AI kryptomeny, ktoré riešia umelú inteligenciu a jej využitie v reálnom svete. Okrem toho sa do povedomia dostáva aj decentralizované futures obchodovanie. Minulý rok bol tento sektor ako jediný, ktorý na kryptotrhu rástol. Keďže očakávame nasledujúce mesiace, že adopcia bude pokračovať, tak sme spomedzi známych altcoinov z týchto sektorov vybrali tie najlepšie.

SingularityNET – Riešenie pre umelú inteligenciu

SingularityNET (AGI) je blockchainová platforma pre umelú inteligenciu (AI), ktorá sa snaží umožniť jednoduchšiu a dostupnejšiu integráciu AI do rôznych aplikácií a služieb. Táto platforma umožňuje vývojárom a podnikom pracovať s AI bez nutnosti hlbšieho poznania tejto oblasti.

AGI je natívna kryptomena SingularityNET, ktorá slúži na financovanie projektov a transakcií v rámci ekosystému. Cieľom SingularityNET je vytvoriť otvorený ekosystém pre výmenu a využitie AI služieb, ktorý bude dostupný pre všetkých, bez ohľadu na veľkosť alebo typ podniku. SingularityNET má veľký potenciál v oblasti decentralizovanej umelej inteligencie. Platforma ponúka jednoduchšie a dostupnejšie riešenie pre integráciu AI, čo môže byť prínosom pre mnohé podniky a vývojárov.

AI zažíva veľký hype prevažne v retailovom svete. Čoskoro sa trend môže preniesť do veľkým firiem, ktorým môže šetriť každoročne veľký obnos peňazí. Práve projekty ako SingularityNET budú potrebné pre vyladenie a adopciu tejto technológie. V dôsledku toho rast kryptomien viazaných na umelú inteligenciu môže byť iba na začiatku.

SingularityNET rastie najrýchlejšie

SingularityNET rastie najrýchlejšie. Zdroj: coinmarketcap.com

SingularityNET zaznamenal veľký rast až počas tohto roka, kedy umelá inteligencia sa dostáva výrazne do popredia. Z 5 centov sa veľmi rýchlo dostal na hodnotu 50 centov. A kedže AI technológia je iba vo svojom zrode, tak rast môže naďalej pokračovať.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

ATOM – Rastie využiteľnosť

Cosmos je decentralizovaná platforma pre blockchain aplikácie, ktorá sa snaží riešiť výzvy súčasných blockchainových ekosystémov, akými sú interoperabilita a scalabilita. Používa technológiu Tendermint Core a ponúka vývojárom jednoduchý a efektívny spôsob vytvárania a integrácie blockchainových aplikácií. ATOM je natívna kryptomena Cosmosu a je používaný na financovanie projektov v rámci ekosystému.

Cieľom je vytvoriť otvorený ekosystém, ktorý umožní jednoduchšie prepojenie s ostatnými blockchainami. ATOM sa dá kúpiť na mnohých kryptomenových burzách, ako napríklad Binance, Kraken, Huobi, a ďalšie. V súčasnosti sa nachádza na 20. mieste v rebríčku kryptomien podľa kapitalizácie.

V budúcnosti môže byť Cosmos veľká konkurencia napríklad ethereu. V súčasnosti rastie využiteľnosť airdrop cosmosairdrops ekosystému. Za držanie kryptomeny vieme získavať pravidelne airdropy úplne zadarmo. Postupne si tak vieme nahromadiť veľmi peknú kôpku nových mincí, ktoré môžu mať neskôr ešte väčšiu hodnotu ako tú, ktorú sme pôvodne držali v kryptomene Atom pri realizácií snapshotu.

Cenový vývoj kryptomeny ATOM

Cenový vývoj kryptomeny ATOM. Zdroj: coinmarketcap.com

Cena jednej z najznámejších kryptomien bola posledný rok aj napriek nepriaznivej situácií na trhu pomerne stabilná. Aktuálne sa nachádza na 14 dolároch a od konca minulého roka je už v 100 % zisku.

dYdX – Budúcnosť DeFi obchodovania

dYdX je decentralizovaná platforma pre finančné produkty a služby, ktorá využíva blockchain a kryptomeny na realizáciu bezpečnejších a transparentnejších transakcií. Je to jedna z mála platforiem, ktoré umožňujú používateľom obchodovať s kryptomenami bez nutnosti opustiť svoju privátnu kľúčovú frázu. Oproti konkurenčným projektom ako PancakeSwap a Uniswap umožňuje obchodovať cez futures kontrakty. Toto je stále viac vyžadovaná funkcia po krachu známej FTX burzy.

dYdX ponúka rôzne finančné produkty, ako napríklad pôžičky, deriváty a futures produkty. Tie umožňujú používateľom špekulovať na pohyby ceny a to bez nutnosti nakupovať samotné kryptomeny.

dYdX sa zotavuje z poklesov

dYdX sa zotavuje z poklesov. Zdroj: coinmarketcap.com

Cena jednej z najznámejšich DeFi kryptomien taktiež od dna zaznamenala významný 100 % zisk a dostala sa na niekoľko mesačné maximá. V dôsledku krachov kryptomenových spoločností z minulého roka môžeme očakávať, že DeFi futures burzy sa budú dostávať stále viac do povedomia. To sa neskôr prejaví aj na cenovom vývoji natívnych tokenov.

Prečítaj si aj: Neuveríte, ktoré bude najziskovejšie aktívum roka 2023

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.