Thajsko čoskoro objasní zmätok s kryptomenami
Thajsko čoskoro objasní zmätok s kryptomenami,zdroj: www.shutterstock.com/GlobalImageArchive

Thajsko pripravuje plány na nové dane z kryptomien. Zákonodarcovia nedávno začali pripravovať predpisy pre obchodníkov s týmito digitálnymi aktívami v snahe poskytnúť ďalšie objasnenie činností súvisiacich s nimi.

Generálny riaditeľ thajského oddelenia príjmov uviedol, že kritériá na výpočet daní zo ziskov z obchodovania s kryptomenami budú dokončené už tento mesiac.

Mohlo by ťa zaujímať: Nový turecký zákon o kryptomenách výrazne ujasní situáciu okolo tohto sektora v krajine

Politická elita aktívne rieši kryptomeny

Takéto vyhlásenie prichádza necelý týždeň po tom, čo vláda krajiny v juhovýchodnej Ázii predstavila plány uvaliť 15-percentnú daň z kapitálových výnosov pre obchodníkov a ťažiarov kryptomien.

Thajský premiér Prajut Chan-o-cha podľa správy z Bangkok Post 11. januára poveril thajské oddelenie príjmov úlohou prediskutovať problém a poskytnúť objasnenie investorom a verejnosti.

Ministerstvo už stihlo dokonca rokovať s centrálnou bankou Thajska či Komisiou pre cenné papiere a burzy.

Thajská asociácia digitálnych aktív sa 9. januára skontaktovala s oddelením príjmov a požiadala o objasnenie kapitálových ziskov a daní. Prezident asociácie Suppakrit Boonsat povedal:

„Väčšina kryptomenových investorov je pripravená zaplatiť daň, avšak obávajú sa, či ich krok neporuší daňový kódex.“

Obavy vznikajú, pretože niektorí obchodníci si myslia, že na zisky a obchody uskutočnené v predchádzajúcich rokoch sa môžu vzťahovať spätné dane alebo dokonca pokuty.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Thajsko by sa mohlo stať lákavym kryptocentrom

Hovorkyňa vlády uviedla, že nie je v úmysle brániť inováciám a rozvoju v akomkoľvek odvetví, a to vrátane fintechu či kryptomien. Varovala však, že „ak sa veľmi uponáhľame s podporou a prijatím obchodovania s kryptomenami bez dôkladného porozumenia, môže nastať kryptomenová kríza podobná tej finančnej.“

Nová daň by sa podľa všetkého mala vzťahovať len na zisky obchodníkov a ťažiarov, no nie na thajské burzy digitálnych aktív. Tie najväčšie sú zhodou náhod prepojené s komerčnými bankami a bohatými podnikateľskými magnátmi. Na tých, ktorí nedodržia nové požiadavky na registráciu, budú uvalené vysoké sankcie.

Tento krok prichádza po niekoľkých varovaniach thajskej centrálnej banky komerčným bankám a podnikom v súvislosti s akceptovaním digitálnych aktív ako spôsobov platby.

V decembri Thajská banka uviedla, že vypracuje nové opatrenia na reguláciu aktivít s kryptomenami pre jednotlivcov a podniky v rámci tzv. „červenej čiary“.

Zvýšený regulačný tlak na toto odvetvie však ide proti ministerstvu cestovného ruchu Thajského kráľovstva. Dôležitým cieľom je momentálne prilákať do krajiny nadšencov kryptomien. Thajsko potrebuje oživiť pandémiou ohrozený a čiastočne zničený turistický sektor, ktorý sa musí obnoviť.

Čítaj ďalej: Pakistan vyšetruje Binance kvôli krypto podvodom v hodnote miliónov dolárov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre