Mike Novogratz verí, že cena BTC pôjde hore
Mike Novogratz verí, že cena BTC pôjde hore, zdroj: www.shutterstock.com/SergeyNivens

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital, Mike Novogratz, očakáva, že cena Bitcoinu klesne pod 40 000 dolárov. Vidí to však ako pozitívny jav.

Taktiež tvrdí, že osobne pozná veľké inštitúcie, ktoré prechádzajú procesom umiestňovania svojich pozícií. Majitelia a analytici v týchto spoločnostiach to budú považovať za atraktívne úrovne na nákup.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin je 3. najvyhľadávanejšie slovo v Česku za rok 2021 podľa Google trends

Čo si myslí Mike Novogratz o budúcnosti kryptotrhu?

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital a kryptooptimista, Mike Novogratz, hovoril o momentálnom trhu s kryptomenami v rozhovore pre CNBC koncom minulého týždňa. Pýtali sa ho na padajúce ceny kryptomien, a, samozrejme, ich zaujímal jeho názor najmä na Bitcoin.

„Súčasťou bitcoinového príbehu bolo najmä znehodnotenie fiat mien po celom svete. Uvidíme ešte kroky Fedu. Skôr či neskôr niečo od nich príde. Kryptomeny mali výborný rok 2021. Je ťažké si hoci len predstaviť, že bez akéhosi pullbacku budeme rásť donekonečna. A toto nie je žiadna výnimka.

Výkonný riaditeľ Galaxy Digial ďalej dodáva: „Vidíme, ako prichádza obrovské množstvo inštitucionálneho dopytu. Čo sa týka rastu kryptomien, v dlhodobom horizonte nemám žiadne obavy, že by nemali rásť.“

Novogratz však varoval, že v najbližších týždňoch budeme mať veľkú volatilitu.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kryptooptimista je v pokoji a verí v budúcnosť kryptomien

Novogratza sa taktiež opýtali, čo si myslí o hranici 38 000 dolárov. Ten odpovedal, že „pre BTC môžeme vidieť veľký support medzi 38 000 až 42 000 dolármi“.

Výkonný riaditeľ Galaxy Digital ďalej komentuje: „Poznám veľké inštitúcie, ktoré sa pripravujú nakúpiť a zaujať pozície. Všetci to budú považovať za atraktívne úrovne na nákup kryptomeny.“

Určite ste si všimli, ako Mike Novogratz nejedenkrát povedal, že inštitucionálni investori vidia „padajúcu“ cenu Bitcoinu ako príležitosť na nákup. Podobné vyhlásenie mal napríklad v lete, keď cena BTC klesla pod úroveň 30 000 dolárov.

Cena Bitcoinu za posledný týždeň klesla o viac ako 12 %. V čase písania tohto článku sa cena BTC pohybuje pod 42 000 USD.

V septembri kryptooptimista taktiež povedal, že trh s kryptomenami je v dobrej kondícii. 

Podľa Novogratza sa „ekosystém stal oveľa vyspelejším. Množstvo investorov, ktorí sa presúvajú do kryptosveta, je na ATH“. Veľké množstvo bánk pracuje na svojom vlastnom kryptomenovom projekte. Jednoducho chcú dostať kryptomeny k svojim bohatým klientom.“

Čítaj ďalej: Polkadot vs. Ethereum – DOT rastie rýchlejšie ako ETH v podobných bodoch vo svojej histórii!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre