Ako sme už niekoľkokrát prízvukovali, hladina 6000 $ predstavuje posledný veľký kľúčový support. Ide o hranicu, za ktorou zíva prázdnota trhu. Posledná veľká technická úroveň, ktorá Bitcoin niekoľkokrát zachránila pred ešte väčším pádom. Bohužiaľ, dnes v noci bola táto hranica prekonaná. Sme pod 6000 $!

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Túto situáciu sme už v stredu predikovali v našej VIDEO analýze. Pozrieť si ju môžete tu. Stále je aktuálna:

Včerajšia analýza BTC/USD na webe Trading11 ukazovala dve možnosti. Jednak tu bola možnosť prerazenia dlhodobej klesajúcej trandline (azuro) a následné stúpanie k rezistencii na 6400$. Táto možnosť bola na prvý pohľad celkom zaujímavá. Hlavne niektorí optimisti už vyhlasovali, že pod 6k nikdy nepôjdeme. Našťastie, obchodníci na Trading11 sú realisti. K prerazeniu azuro trendline nedošlo a zvíťazil tak scenár A. Ideme dole.

btc/usd graf
Graf 1h Bitfinex

Momentálne sa pohybujeme okolo 5900 $ a stále je otázne, čo príde ďalej. V minulých dňoch trh predviedol dosť veľa dumpov, ktoré prerazili silné technické úrovne. Ak by dnes  prišiel jeden taký, ocitneme sa pod poslednou zástavkou pred prázdnotou. 5800 $. Odtiaľ sa už v minulosti Bitcoin odrazil.

Môže vás zaujímať: Päť chýb ktorých sa dopúšťajú začiatočníci pri technickej analýze

Oplatí sa ešte predávať?

Konečnou zástavkou Bitcoinu pri tomto dumpe by mala byť hladina 5000 $, možno trochu nižšie.

Pesimistickejšie odhady potom vchádzajú do štvor-tisícového teritória, v ktorom sme sa pohybovali približne pred rokom. Pre trh by to znamenalo potvrdenie strednedobého downtrendu (ktorý tu máme od začiatku roka) a my sa môžeme tešiť na 50 – 100 % rast kryptomien po odraze z dna. Najprv však toto dno musíme vychytať.

Nebuďme však unáhlení. Každý obchod si treba poriadne premyslieť. Počkajme si na uzatvorenie dennej sviece. Bitcoin totiž už dvakrát v tomto roku prepadol pod 6000 $, no do konca dňa predviedol pullback.

Ak sa tak nestane, bude vhodné počkať aspoň na pokles pod 5 800 $. Ešte stále je totiž možnosť, že krypto cez víkend predvedie otočku a vydá sa hore. Pozitívneho fundamentu by bolo dosť.

Čo hovoríte na takéto informácie? Na Trading11 ich nájdete oveľa viac. Prístup k celému obsahu získate kúpou členstva, ktoré stojí 10€ a vydrží vám 30 dní.

[Návod] Ako si kúpiť členstvo na Trading11