Zatiaľ čo my sa trápime kvôli ekonomickej kríze, títo ľudia zarobili miliardy dolárov

0

Toto sú predátori Wall Streetu. Ich biznis model pozostáva z ničenia firiem a zarábania na shortovaní ich akcií. Nejde o akademických obchodníkov, ktorí špekulujú na rast či prepad trhu. Oni hýbu trhom a zarábajú na tom. Zamestnávajú PR špecialistov, súkromných detektívov, šíria dezinformácie, ničia úspešné firmy a nevytvárajú absolútne nič.

Tento článok je inšpirovaný videom, ktoré nájdete hore. Odporúčame pozrieť si ho

Vo veľkých amerických hedge-fondoch majú investované peniaze banky a svetová elita. Ich jediným cieľom je zarobiť peniaze a v tejto vykonštruovanej ekonomickej kríze dotovanej vytlačenými dolármi od Fedu sa im darí viac, než kedykoľvek predtým.

To sa trochu zmenilo na prelome januára/februára, keď Reddit skupina WallStreetBets spôsobila masívny short squeeze akcií spoločnosti Gamestop a milióny obyčajných ľudí vyhrali nad Wall Streetom v ich vlastnej hre.

Yellenovej odpoveď na WallStreetBets – Manipulovať môžu iba bohatí, nie obyčajní ľudia

Títo ľudia počas krízy v roku 2020 zarobili miliardy

  • Steve Cohen: +0,9 miliardy za rok 2020 – Jeho fond stratil 15% počas Gamestop short squeezu
  • Gabriel Plotkin: +0,85 miliardy za rok 2020 – Zarobil na shortovaní CD Project Red (Cyberpung 2077) Jeho fond stratil 53% počas Gamestop short squeezu
  • Kent Griffin: +2,3 miliardy za rok 2020 – Zakladateľ fondu Citadel, sprostredkováva nákupy/predaje pre aplikácie, ako Robinhood, tento fond v roku 2020 zdvojnásobil svoje zisky
  • Chase Coleman: +2,4 miliardy za rok 2020

Ako je možné, že počas krízy, keď sa veľká časť ekonomiky prakticky zastavila, obyčajní ľudia prišli o všetky svoje úspory a sú závislí na pomoci od vlády, majú machinátori z Wall Streetu najväčšie zisky? Praktiky, ktoré používajú a spôsoby, akými zarábajú na krachu našej ekonomiky, sú legálne iba vďaka tomu, že na nich zarábajú najväčšie finančné inštitúcie na svete.

Dôležité novinky z Fedu: Federálna rezervná banka mala schôdzu – aké je avízo ohľadom budúcej politiky?

Kríza je zlatá baňa pre Ľudí, ktorí tvoria systém

Kríza je pre veľké ryby vo finančnom svete doslova zlatá baňa. Zarábajú na nej neskutočné peniaze a presúvajú moc a hodnotu preč od nás, obyčajných ľudí. Možno aj preto musíme sedieť doma a máme zakázané pracovať. Možno aj preto sa situácia s koronavirusom nerieši, ale neustále odkladá pomocou stále väčších reštrikcií. Možno práve preto médiá nehovoria o ničom inom, iba o tom, koľko je nakazených a mŕtvych (prečo nespomenú, koľko ľudí zomiera na otravu alkoholom, fajčenie cigariet, obezitu a s ňom spojené problémy?).

Tento stav im vyhovuje. Ste s ním spokojní aj vy? Jediná cesta, ako ho zmeniť, je vypnúť telku, prestať nasávať propagandu strachu a začať si užívať reálny svet.

Ako sa brániť proti koronavirusu

Bitcoin, ako ochrana pred krízou a machináciami

A samozrejme, vyhnúť sa hyperinflácii fiat mien nákupom tých digitálnych. Bitcoin, jediné aktívum, ktoré mocní vôbec nemajú pod kontrolou, od začiatku roka spravil zisk takmer 100% a čoskoro dosiahne 60 000 $.

Bitcoin bullrun od októbra 2020
Bitcoin bullrun od októbra 2020

Ak chcete nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máte  široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžete znížiť o 5%, ak si vytvoríte účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 50% nákupom BNB tokenov.

A tu si môžete prečítať niečo o stave, v ktorom sa nachádzajú najväčšie štátne meny na svete. Svet sa rúti do hyperinflácie a ten, kto je prisosaný na centrálnu banku, na tom zarobí.

Príbeh o hyperinflácii dolára – Takto vznikla najväčšia kríza modernej histórie

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.