Tieto kryptomeny robia 100x väčšie zisky ako Bitcoin, dajte si na ne pozor!

0

Trh s kryptomenami dnes vyzerá všelijako. Veľa altcoinov je v menšej korekcii po astronomických ziskoch z posledných dní. Aj Bitcoin trochu klesol a z historického maxima 54000 dolárov spravil 200-dolárovú korekciu. Od rána je však zase na koni a pred niekoľkými hodinami dosiahol nové historické maximum o 300 USD vyššie, než to včerajšie.

Nejde síce o nejaký veľký posun vpred, no aj takéto malé krôčiky sa počítajú. Bitcoin teraz čaká okrúhla hladina 60 000 $. Bude zaujímavé sledovať, ako na ňu zareaguje. Po prerazení päťdesiattisícovej hodnoty je totiž celý trh s kryptomenami extrémne bullish.

1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

Môže vás zaujímať: Zatiaľ čo my sa trápime kvôli ekonomickej kríze, títo ľudia zarobili miliardy dolárov

Altcoiny vs. Bitcoin – Menšie kryptomeny Bitcoinu kradnú momentum

Dôvod rastu najväčšej kryptomeny je úplne jasný a opakujeme ho už trištvrte roka. Inštitucionálni investori doň tlačia miliardy dolárov. Napríklad spoločnosť Microstrategy tento týždeň ohlásila, že si na ďalšie nákupy požičia 900 miliónov dolárov. Jej príklad teraz nasledujú ďalšie firmy.

Bitcoinu však v posledných týždňoch kradnú momentum menšie kryptomeny. Zisky BTC sú síce rozprávkové v porovnaní s akciovými trhmi či komoditami, no je to nič oproti coinom, ako Cardano ADA, Binance Coin BNB, či Polkadot DOT, ktoré spravili stovky percent.

Na trhu s kryptomenami naplno prepukla altcoinová mánia a mnoho ľudí predáva svoje drahocenné BTC výmenou za špekulácie v altoch. Neskutočné zisky vystrelili niektoré mince na popredné miesta a dnes už má desať altcoinov viac než 10-miliardovú kapitalizáciu. Na trhu s alternatívnymi mincami sa vytvorila poriadna bublina a bude zaujímavé sledovať, kedy spľaskne a ako na to zareagujú BTC a ETH.

Index dominancie Bitcoinu v roku 2021
Index dominancie Bitcoinu v roku 2021

Na tomto grafe môže vidieť, že index dominancie Bitcoinu v roku 2021 klesol o 12%. Spôsobilo to prelievanie kapitálu z BTC do ďalších mincí a tomuto trendu môžeme vďačiť za rozprávkové zisky.

Prečítajte si: Polkadot DOT prekonáva Tether! Ktorá kryptomena spraví najväčší zisk? + ANKETA

Rýchly rast = veľký pád

Bude zaujímavé sledovať, ako dlho ešte vydrží táto altseason. Bohužiaľ, pravdou ostáva, že väčšina alternatívnych kryptomien nemá tak silné fundamenty, ako Bitcoin. Inštitucionálni investori väčšinou nakupujú iba BTC a sčasti aj Ethereum. Ostatné coiny rastú vďaka hypu a prílivu nováčikov do trhu.

V momente, keď nastane prvá väčšia korekcia, sa rozpútajú hromadné výpredaje. Ľudia budú v snahe ochrániť si zisky nakupovať stablecoiny a Bitcoin a alty zaznamenajú veľké prepady. Ak držíte vaše kryptomeny na burze (čo by ste nemali robiť), určite si ich zaistite stoplossmi, inak sa môže stať, že sa vám rýchlo znehodnotia.

Dôležité: Toto je najväčšia chyba nováčikov – Zbytočne prichádzajú o svoje peniaze!

Väčšinu nováčikov do trhu s kryptomenami ženie snaha rýchlo bohatnúť. Chaoticky nakupujú a predávajú a počas tohto bullrunu viac menej všetci zarobia. V momente, keď sa trend otočí, však väčšinou o všetko prídu a dostanú sa do mínusu.

Ak chcete dlhodobé a veľké zisky z kryptomien, obchodovanie nie je cesta. Chce to v prvom rade trpezlivosť. Odporúčame osvojiť si metódu dollar cost averaging, ktorá je vo svete kryptomien rokmi odskúšaná a prináša najväčšie dlhodobé zisky. Ochráni váš kapitál pred infláciou a prestanete byť závislí od zmanipulovaného finančného systému, ktorý riadia vlády a centrálne banky.

Nekupujte Bitcoin bez prečítania tohoto článku! Zbytočne prídete o peniaze

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre