Do Kwon: hrozí mu väzenie
Do Kwon: hrozí mu väzenie. Zdroj: shutterstock.com/ Casimiro PT

Súd v Soule, v hlavnom meste Južnej Kórei, vydal zatykač na zakladateľa Terry Do Kwona a ďalších päť osôb, ktoré stáli za projektom. Dôvodom žaloby je porušenie kórejského zákona o kapitálových trhoch. Na správu upozornila agentúra Bloomberg.

Skončí Do Kwon vo väzení?

Do Kwon stal pri zrode neslávne známeho ekosystému Terra, ktorý patril medzi najsilnejšie kryptomenové projekty v hodnote desiatok miliárd dolárov. Ekosystém Terra sa postupne dostal do pozornosti investorov vďaka tokenom LUNA a algoritmickému stableconu UST. Tie zažili počas posledného býčieho trhu parabolický rast, ktorý bol ukončený masívnym kolapsom. Ten nielen pripravil investorov o miliardy, ale strhol so sebou cenu Bitcoinu a celú kapitalizáciu kryptomien a na celý sektor vrhol tieň podozrenia a podvodu.

Kolaps ekosystému Terra predstavuje dosiaľ najväčší prepad kryptomenových aktív v histórii tohto odvetvia. Prepad bol výrazne medializovaný a upútal pozornosť regulátorov v USA a v Južnej Kórei. Kórejská prokuratúra vykonala v júli raziu v dome jedného zo spoluzakladateľov Terry, keďže sa vyskytlo podozrenie z úmyselného spáchania trestného činu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: 1000 % za dva dni. Táto kryptomena priťahuje pozornosť veľkých investorov

Kolaps Terry prirpavil investorov o vyše 40 miliárd dolárov
Kolaps Terry prirpavil investorov o vyše 40 miliárd dolárov. Zdroj: shutterstock.com/tashechka

Do Kwon od celej kauzy komunikoval s verejnosťou a s trestnými orgánmi minimálne. V súčasnosti sa spolu s ďalšími obvinenými osobami nachádza v Singapure. V nedávnom rozhovore pre mediálny startup Coinage Kwon vyhlásil, že o žiadnom vyšetrovaní nevie a nedostal od juhokórejských orgánov žiadnu výzvu. Na otázku, či mieni spolupracovať, už v minulosti odpovedal, že sa tak stane vtedy, keď príde čas. V rozhovore pri zmienke o väzení Kwon povedal: „Život je dlhý.“

Token LUNC (pôvodne LUNA) sa v čase písania článku obchoduje za 0,000253 dolára a nedávno zažil parabolický rast. Nový token LUNA tiež rástol, 9. septembra dosiahol lokálne maximum na 7,5 dolára a v čase písania článku sa obchoduje za 2,71 dolára.

Čítaj ďalej: Sú kryptomeny nástrojom bohatých, ako vás pripraviť o peniaze?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance